ТЕКСТОВІ МАТЕРІАЛИ
ГОЛОВНА
АВТОРСЬКІ ВІРШІ
ЛIЧИЛКИ
АНЕКДОТИ
ВЕСЕЛІ ІСТОРІЇ
КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ
КАЗКИ УКРАЇНСЬКИХ АВТОРІВ
ЛЕГЕНДИ УКРАЇНИ
КАЗКИ АВТОРІВ СВІТУ
ЗАГАДКИ
ЦЕ ЦIКАВО
ПРИСЛІВ'Я ТА ПРИКАЗКИ
БАЙКИ
НАРОДНІ ПРИКМЕТИ
КОЛОМИЙКИ
РОЗВИВАЮЧІ КАРТИНКИ
РОЗМАЛЬОВКИ
ФЛЕШ-РОЗМАЛЬОВКИ
СТIНГАЗЕТИ
ТРАФАРЕТИ
ПРОПИСИ
РОЗВИВАЮЧI КАРТИНКИ
ЛАБИРИНТЫ
Сонце ясне всю правду відкриє
Сонце ясне всю правду відкриє

Бродив по світлу один кравець, своїм ремеслом займався; і ось прийшов час, що не міг він знайти собі ніякої роботи, і так вже він збіднів, що навіть на харчі грошей у нього не було. На ту пору зустрівся йому по дорозі єврей; і подумав він, що грошей у того при собі багато, і, забувши Бога, підступив він до єврея і каже:
— Віддай мені свої гроші, а не то я тебе вб'ю.
І відповів йому єврей:
— Змилуйся ти наді мною, не лишай мене життя, грошей у мене немає, є всього лише якихось вісім геллерів.
Але кравець сказав:
— Ні, гроші в тебе є, діставай хутчій, – і накинувся на нього і бив його так довго, що той був уже ледве живий.
Ось зібрався єврей помирати, і мовив він своє передсмертне слово:
— Сонце ясне всю правду відкриє, – з цим і помер.
Кравець кинувся ритися у нього в кишенях, гроші шукати, і знайшов всього не більше восьми геллерів, як єврей йому і говорив. Тоді взяв його кравець і відніс в кущі, а сам відправився далі, по своєму ремеслу роботи шукати. Довго він мандрував і прийшов, нарешті, в місто, і поступив на роботу до майстра, а у того майстра була красива дочка; закохався він в неї, одружився і зажив з нею в доброму і щасливому шлюбі.
Багато часу пройшло з тієї пори; двоє дітей вже у них було, помер тесть, померла і теща, і вели молоді господарство вже самі. Раз, уранці, сидів чоловік на своєму кравецькому столі біля віконця; принесла дружина йому каву, налив він її в блюдце і зібрався вже було пити, а тут сонце засяяло на блюдце, і блиснули по стіні сонячні зайчики. Подивився кравець і каже:
— От би й хотілося сонцю ясному всю правду відкрити, та не може воно.
А дружина йому і каже:
— Чоловіче, що ти хочеш цим сказати?
І відповів кравець:
— Ні, про це сказати тобі я не смію.
Але стала вона його просити:
— Якщо ти мене любиш, то повинен мені сказати. – І дала вона йому обіцянку, що ніхто про це не дізнається, і не давала йому спокою.
І розповів він їй, що багато років тому мандрував він, обірваний та без грошей, і вбив одного єврея, а єврей той помираючи сказав йому такі слова: "Сонце ясне всю правду відкриє." І хотіло б сонцю всю правду відкрити, от і на стіні заблищало і зайчиків сонячних пустило, а все ж зробити воно нічого не змогло. Потім став він просити її, щоб нікому вона про те не говорила, а то погано йому доведеться; і вона йому пообіцяла. Але коли сів він за роботу, пішла вона до своєї куми і все їй розповіла, взявши з неї слово нікому про те не розповідати. Але не минуло й трьох днів, як знало вже про це все місто, і віддали кравця на суд і присудили його стратити.
Так сонце ясне всю правду відкрило.Додати комментар
Ваше им'я:
Ваш коментар:
код:   повторіть код: