ТЕКСТОВІ МАТЕРІАЛИ
ГОЛОВНА
АВТОРСЬКІ ВІРШІ
ЛIЧИЛКИ
АНЕКДОТИ
ВЕСЕЛІ ІСТОРІЇ
КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ
КАЗКИ УКРАЇНСЬКИХ АВТОРІВ
ЛЕГЕНДИ УКРАЇНИ
КАЗКИ АВТОРІВ СВІТУ
ЗАГАДКИ
ЦЕ ЦIКАВО
ПРИСЛІВ'Я ТА ПРИКАЗКИ
БАЙКИ
НАРОДНІ ПРИКМЕТИ
КОЛОМИЙКИ
РОЗВИВАЮЧІ КАРТИНКИ
РОЗМАЛЬОВКИ
ФЛЕШ-РОЗМАЛЬОВКИ
СТIНГАЗЕТИ
ТРАФАРЕТИ
ПРОПИСИ
РОЗВИВАЮЧI КАРТИНКИ
ЛАБИРИНТЫ
Про мишку, пташку і смажену ковбаску
Про мишку, пташку і смажену ковбаску

Одного разу подружилися мишка, пташка і смажена ковбаска, завели і господарство разом і зажили в мирі та злагоді, і навіть достатком їх Бог не образив. Пташка взяла на себе важкий труд: кожен день відлітала вона в ліс і приносила звідти в'язку гілочок. Мишка воду носила, піч розпалювала і стіл накривала, а смажена ковбаска готувала.
Кому добре живеться, тому все більшого і більшого хочеться. Так і сталося.
Зустріла одного разу пташка по дорозі в ліс іншу птицю і розповіла їй, як їй живеться, і похвалялася своїм життям.
А зустрічна птиця і каже їй, що хвалитися нічим: що вона, мовляв, більше всіх працює, а ті двоє там живуть в холі та на волі. Адже ось, наприклад, миша: піч затопила, води наносив – і пішла собі в свою комірчину спати, поки її не покличуть стіл накривати. А ковбаска? Та й зовсім байдикує, за стравою доглядає, а як настане обід, так їй варто тільки рази чотири по каші або по овочах перекотитися – дивишся, вони і жирні, і солоні, і зовсім готові, хоч на стіл подавай …
Ось прилетіла пташка додому, скинула з себе свою в'язанку, сіли вони всі за стіл, а після столу завалилися спати і проспали до самого ранку. Чим би, здається, не життя?
На другий день пташка не захотіла більше дров тягати, посилаючись на те, що вже досить вона у своїх товаришів в слугах була та в дураках – чи не хочуть вони, мовляв, з нею роботою помінятися і спробувати свої сили на її місці.
І як не просили її мишка і ковбаска, пташка все ж наполягла на своєму!
Робити нема чого, треба було робити, кинули жереб, і випав жереб ковбасці дрова тягати, а пташці воду носити. Що ж сталося?
Ковбаска попрямувала в ліс, пташка розвела вогонь, мишка горщик в грубку сунула, і стали вичікувати, коли повернеться ковбаска з запасом дров.
Проте ж ковбаска так довго не поверталася, що їх обох страх узяв і пташка вилетіла ковбасці назустріч. І що ж?
Неподалік від будинку при дорозі бачить, як собака спокійнісінько уплітає смажену ковбаску. Пташка накинулася на собаку і стала прямо докоряти цю хижачку в насильстві; але слова її так і залишилися словами: собака виправдовувалася тим, що відшукала нібито у ковбаски якісь підкидні листи в сумці, а тому і зважилася позбавити її життя.
Пташка засмутилася, підхопила в'язку дров на себе, полетіла додому і розповіла все, що бачила і чула.
Обидві з мишкою дуже сумували, проте все ж домовилися не розлучатися і зробити все можливе для їх загального блага.
Ось і довелося пташці стіл накривати; а мишка надумала готувати і захотіла наслідувати смаженій ковбасці: "Ось покатаюся по овочах та поваляюся, так вони і посоляться і жирнішими стануть."
Але тільки вона забралася в овочі, хтось схопив її і повинна була вона з життям розлучитися.
Коли пташка прийшла і надумала подавати на стіл, то біля печі і кухаря не виявилося.
Пташка, розгубившись, усюди стала розкидати принесені з лісу дрова, стала кликати і розшукувати, але все ж ніде кухаря не розшукала. А між тим з необережності дрова якось спалахнули, пожежа розгорілася, пташка кинулася за водою – заливати; та відро у неї в колодязь впало, і вона за ним туди ж, відра не витягнути, та й сама не виплила.Додати комментар
Ваше им'я:
Ваш коментар:
код:   повторіть код: