ТЕКСТОВІ МАТЕРІАЛИ
ГОЛОВНА
АВТОРСЬКІ ВІРШІ
ЛIЧИЛКИ
АНЕКДОТИ
ВЕСЕЛІ ІСТОРІЇ
КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ
КАЗКИ УКРАЇНСЬКИХ АВТОРІВ
ЛЕГЕНДИ УКРАЇНИ
КАЗКИ АВТОРІВ СВІТУ
ЗАГАДКИ
ЦЕ ЦIКАВО
ПРИСЛІВ'Я ТА ПРИКАЗКИ
БАЙКИ
НАРОДНІ ПРИКМЕТИ
КОЛОМИЙКИ
РОЗВИВАЮЧІ КАРТИНКИ
РОЗМАЛЬОВКИ
ФЛЕШ-РОЗМАЛЬОВКИ
СТIНГАЗЕТИ
ТРАФАРЕТИ
ПРОПИСИ
РОЗВИВАЮЧI КАРТИНКИ
ЛАБИРИНТЫ
Розбійник – жених
Розбійник – жених

Жив – був колись мельник, і була у нього красуня – донька. Ось виросла вона, і захотілося батькові видати її заміж, і він подумав: "Якщо з'явиться порядний наречений і стане до неї свататися, я видам її за нього заміж."
Незабаром з'явився наречений; здавалося, був він дуже багатий, і так як мельнику причепитися було тут ні до чого, то й пообіцяв він йому свою дочку. А дівчина любила його не так, як повинна любити наречена свого коханого, і не було у неї до нього ніякої приязні: подивиться вона на нього або про нього подумає, і відчує якийсь страх у своєму серці.
Ось раз він їй і каже:
— Ти ось – моя наречена, а жодного разу навіть до мене в гості не прийшла.
А дівчина відповідає:
— Та я не знаю, де знаходиться ваш будинок.
Каже їй тоді наречений:
— Хата моя он там, у темному лісі.
Стала вона відговорюватися, що дороги, мовляв, їй туди не знайти. А наречений каже:
— Наступної неділі ти повинна до мене прийти, я вже і гостей запросив; а щоб тобі знайти дорогу в лісі, я попелу тобі по шляху насиплю.
Ось настала неділя, треба було дівчині збиратися в дорогу, і зробилося їй так страшно, вона не могла зрозуміти чому, і щоб позначити дорогу, вона насипала повні кишені гороху і сочевиці. Йшла вона майже весь день безперервно, поки не зайшла в саму гущ, де було темно, і стояв там єдиний будинок. Він їй не сподобався, так виглядав він похмуро і незатишно. Вона увійшла в будинок, але там нікого не виявилося, і було там тихо – тихо.
Раптом почувся голос:
Озирнися молода,
Чи попала ти туда?
Озирнулась дівчина і побачила, що це голос птиці, що сиділа в клітці на стіні. І ще раз повторила птах:
Озирнися молода,
Чи попала ти туда?
Пройшла тоді красуня – наречена далі з однієї кімнати в іншу, і так обійшла весь будинок, але всюди було порожньо, ні єдиної людської душі. Нарешті спустилася вона в льох, бачить – сидить там стара баба та головою хитає.
— Чи не можете ви мені сказати, – мовила дівчина, – чи не тут живе мій наречений?
— Ах, бідолаха, – відповіла стара, – куди ти потрапила! Адже ти в розбійницькому кублі. Ти думаєш, що ти наречена і скоро весілля справляти будеш, але доведеться тобі святкувати весілля зі смертю. Он, бачиш, великий казан з водою, мені доведеться поставити його на вогонь, коли вони тебе схоплять і порубають безжально на шматки, а потім тебе зварять і з'їдять; адже вони людожери. Якщо я тебе не пошкодую і спасу, то доведеться тобі пропадати.
Відвела її потім стара і сховала за велику бочку, де її ніхто не міг помітити.
— Сиди тихо, як мишка в норі, – сказала стара – не рухайся, а не те пропадеш. А вночі, коли розбійники заснуть, ми з тобою втечемо; я давно вже чекаю слушної нагоди.
Тільки вони про все домовилися, як повернулася додому розбійницька зла шайка. Притягли розбійники з собою якусь дівчину; вони були п'яні і не звернули уваги на її крики. Дали вони їй випити три повні склянки вина: один стакан білого, інший червоного, а третій стакан бурштинового, і в неї від цього напою розірвалося серце. Потім зірвали вони з неї гарне плаття, поклали її на стіл, порубали на шматки її гарне тіло і посипали його сіллю.
Бідна наречена, сидячи за бочкою, вся так і тремтіла, вона зрозуміла, яку долю їй готують розбійники. Зауважив один з розбійників на мізинці вбитої дівчини золоте кільце, але зняти його відразу не зміг, тоді він схопив сокиру і відрубав їй палець; але підскочив палець вгору якраз над самою бочкою і – впав нареченій на коліна.
Взяли розбійники свічку, почали шукати палець, але знайти його не могли. От і каже один з розбійників:
— А ти за бочкою шукав?
Тут стара як крикне:
— Ідіть мерщій їсти, пошукаєте завтра вранці; палець від вас не втече.
— Вірно каже стара, – сказали розбійники, кинули шукати і всілися за їжу; а стара підсипала їм у вино сонного зілля, і вони вляглися всі спати в погребі, заснули і захропли.
Почула це наречена і вибралася за бочки; але довелося їй крокувати через сплячих, – вони лежали всі на землі покотом, і страшно їй було, щоб кого – небудь з них не розбудити. Але Господь Бог допоміг їй щасливо пробратися; вийшла з нею разом і стара, відчинила двері, і кинулися вони бігти щодуху з розбійницького кубла. Але вітер розвіяв розсипаний по дорозі попіл, проте горох і сочевиця пустили паростки і зійшли і вказували при місячному сяйві їм дорогу. Йшли вони цілу ніч і прийшли під ранок до млина. І розповіла дівчина своєму батькові все, що сталося.
Ось настав день, коли треба було святкувати весілля, і з'явився наречений, а мельник скликав в гості всіх своїх родичів і знайомих. Всілися гості за стіл, і було запропоновано кожному що – небудь розповісти. Наречена сиділа тихо і мовчала. Ось жених і каже нареченій:
— Ну, моя душенько, хіба ти нічого не знаєш? Розповіла б і ти нам що – небудь.
Вона відповіла:
— Ну, так от розповім я вам сон. Іду я ніби одна через ліс, йду, підходжу до будинку, а в ньому жодної живої душі, висить на стіні клітка з птахом, і каже птах:
Озирнися молода,
Чи попала ти туда?
І повторила птаха це ще раз. Та це, мій милий, мені тільки снилося. Пішла я тоді по всіх кімнатах, всі вони були порожні, і вже так там було безпритульно! .. Ось спустилася я в льох, і сиділа там стара – престара жінка і головою хитала. Питаю я: "Чи не в цьому будинку живе мій наречений?" А вона відповідає: "Ах, бідолаха, та адже ти в розбійний притон потрапила! Наречений твій живе тут, але він збирається тебе на шматки порубати, а потім зварити та з'їсти." Милий мій, та це мені тільки наснилося. І сховала мене стара за великою бочкою, і тільки я там причаїлася, як з'явилися додому розбійники, притягли з собою якусь дівчину, дали їй випити потрійного вина – білого, червоного і бурштинового, і розірвалося у неї серце. Милий мій, адже це мені тільки снилося. Потім зірвали вони з неї гарне плаття, поклали на стіл, порубали на шматки її гарне тіло і посипали його сіллю. І побачив один з розбійників, що на мізинці у неї золоте кільце, а важко було його з пальця поцупити, взяв він тоді сокиру і відрубав палець; але підскочив палець вгору, впав за велику бочку і потрапив якраз мені на коліна. Ось він, цей палець з кільцем.
Сказала вона це, витягла його і показала гостям.
Як полотно зблід при цьому розбійник – наречений, схопився з-за столу і зібрався було бігти, але гості його схопили і привели на суд. І присудили його стратити, а з ним і його друзів – розбійників за їх розбійні справи.Додати комментар
Ваше им'я:
Ваш коментар:
код:   повторіть код: