ТЕКСТОВІ МАТЕРІАЛИ
ГОЛОВНА
АВТОРСЬКІ ВІРШІ
ЛIЧИЛКИ
АНЕКДОТИ
ВЕСЕЛІ ІСТОРІЇ
КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ
КАЗКИ УКРАЇНСЬКИХ АВТОРІВ
ЛЕГЕНДИ УКРАЇНИ
КАЗКИ АВТОРІВ СВІТУ
ЗАГАДКИ
ЦЕ ЦIКАВО
ПРИСЛІВ'Я ТА ПРИКАЗКИ
БАЙКИ
НАРОДНІ ПРИКМЕТИ
КОЛОМИЙКИ
РОЗВИВАЮЧІ КАРТИНКИ
РОЗМАЛЬОВКИ
ФЛЕШ-РОЗМАЛЬОВКИ
СТIНГАЗЕТИ
ТРАФАРЕТИ
ПРОПИСИ
РОЗВИВАЮЧI КАРТИНКИ
ЛАБИРИНТЫ
Королева бджіл
Королева бджіл

Якось двоє королевичів подалися у світ шукати пригод. Захопило їх там у свій вир життя, збилися вони з дороги, та вже й не повернулися додому. Тоді найменший королевич, якого всі звали Дурником, пішов шукати братів. Та коли він нарешті знайшов їх, ті почали сміятися з нього.
— Де вже тобі, немудрому, домогтися чогось у світі, як навіть ми, набагато розумніші за тебе, з чим прийшли в нього, з тим і лишилися!
Пішли вони далі разом і натрапили на мурашник. Два старші брати хотіли розкидати його й подивитися, як перелякані мурашки бігатимуть і переноситимуть у безпечне місце свої яєчка, та Дурник сказав:
— Не чіпайте їх, мені буде дуже важко на серці, коли ви зруйнуєте мурашник.
Пішли вони далі й побачили озеро, де плавали качки. Старші брати хотіли вбити їх, але Дурник не дав їм і сказав:
— Не чіпайте їх, мені буде дуже важко на серці, як ви вб'єте качок.
Потім вони натрапили на бджолине дупло, в якому було так багато меду, що він аж по стовбурі стікав. Два брати хотіли розпалити багаття під деревом і подушити бджіл, щоб забрати мед, але Дурник знов не дав їм і сказав:
— Не чіпайте їх, мені буде дуже важко на серці, як ви попалите бджіл.
Брати прийшли до якогось замку. Бачать – а в стайнях стоять кам'яні коні й ніде немає жодної живої душі. Вони оглянули весь замок, кожну його залу, і скрізь було порожньо. Аж ось у самому кінці вони натрапили на двері, які були замкнені на три замки. Але в дверях було маленьке віконечко. Брати заглянули крізь нього в кімнату й побачили там сірого, як попіл, чоловічка, що сидів біля столу. Вони погукали його раз, другий, та чоловічок ніби не чув їх. Аж за третім разом він підвівся, відімкнув двері і вийшов до них. Але не озвався жодним словом, тільки повів їх до столу, заставленого всілякими наїдками й напоями. А коли брати наїлися й напилися, відвів кожного до окремої спальні.
Другого ранку чоловічок прийшов до старшого брата, мовчки кивнув йому головою і підвів його до кам'яної таблиці. Глянув королевич на таблицю, а там написані три завдання, які треба виконати, щоб зняти чари з замку.
Перше завдання – визбирати в лісі за день з – під моху перли зачарованих королівен. Усіх тих перлів була тисяча, і якщо до заходу сонця хоч одна перлина не буде знайдена, той, хто шукатиме їх, обернеться в камінь.
Старший брат пішов у ліс і цілий день шукав перлини, та знайшов до вечора тільки сто. І коли зайшло сонце, сталося так, як було написано на таблиці: він обернувся в камінь.
Наступного дня пішов у ліс середній брат, але йому не пощастило так само, як і старшому, – він знайшов до вечора не більше як двісті перлин і обернувся в камінь.
Нарешті настала черга йти в ліс Дурникові. Шукав він, шукав перлини, але спробуй знайти їх серед моху! Дуже то була зважка справа. Побачив він, що до вечора всіх не вишукає, сів на камінь та й заплакав.
Сидить він, плаче, аж бачить – а до нього йде мурашиний король, якому він дорогою врятував життя, і за собою п'ять тисяч мурашок веде. Почали вони нишпорити між мохом і невдовзі познаходили всі перлини й поскладали в купку перед Дурником.
А друге завдання було таке: дістати з озера ключа від спальні королівен.
Прийшов Дурник до озера, а по ньому плавають ті качки, яким він дорогою врятував життя. Довідались вони, що йому треба, пірнули на дно й витягли ключа.
А третє завдання було найважче. Треба було з трьох спавших королівен вибрати наймолодшу й найкращу. Але вони були всі однаковісінькі, тільки тим і відрізнялися, що, перше ніж на них наслано чари, їли неоднакові солодощі: старша грудку цукру, середня ложку сиропу, а найменша ложку меду.
Зажурився Дурник – хіба можна вгадати, що котра їла? Аж бачить – а до нього летить королева бджіл, яких він урятував від вогню дорогою. Вона обнюхала уста кожної королівни і врешті сіла на уста тієї, що їла мед. Так Дурник узнав, яку королівну треба вибрати.
Як тільки він назвав її, чари відразу розвіялися, всі прокинулись зі сну, а ті, хто обернулися в камінь, знов набули людської подоби.
Дурник заручився з наймолодшою і найкращою королівною, а коли помер її батько, став королем. А його брати одружилися з сестрами нової королеви.Додати комментар
Ваше им'я:
Ваш коментар:
код:   повторіть код: