ТЕКСТОВІ МАТЕРІАЛИ
ГОЛОВНА
АВТОРСЬКІ ВІРШІ
ЛIЧИЛКИ
АНЕКДОТИ
ВЕСЕЛІ ІСТОРІЇ
КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ
КАЗКИ УКРАЇНСЬКИХ АВТОРІВ
ЛЕГЕНДИ УКРАЇНИ
КАЗКИ АВТОРІВ СВІТУ
ЗАГАДКИ
ЦЕ ЦIКАВО
ПРИСЛІВ'Я ТА ПРИКАЗКИ
БАЙКИ
НАРОДНІ ПРИКМЕТИ
КОЛОМИЙКИ
РОЗВИВАЮЧІ КАРТИНКИ
РОЗМАЛЬОВКИ
ФЛЕШ-РОЗМАЛЬОВКИ
СТIНГАЗЕТИ
ТРАФАРЕТИ
ПРОПИСИ
РОЗВИВАЮЧI КАРТИНКИ
ЛАБИРИНТЫ
Когутяча колода
Когутяча колода

Жив – був чаклун. Ось стояв він раз посеред великого натовпу народу і показував свої чудеса. Він покликав до себе когута, і підняв той важку колоду і ніс її, ніби вона була легкою, як пір'їнка. А знаходилася в натовпі дівчина, пощастило їй знайти недавно трилисник, на якому було чотири листочка, і стала вона від того розумною, її неможливо було обдурити ніяким чаклунством, і вона помітила, що колода на справі всього лише соломинка. І крикнула дівчина:
— Люди, та хіба ви не бачите, що півень тримає всього лише соломинку, а зовсім не колоду!
І вмить вся омана зникла, і люди побачили, що було насправді, і прогнали чаклуна з лайкою і ганьбою геть.
А він розгнівався і каже:
— Я за це помщуся.
Через деякий час святкувала дівчина весілля. Ось вбралася вона і вирушила разом з поїжджани через поле до того місця, де знаходилася кірха. Раптом під'їжджають вони до великого розлитого струмка, і не було там ні кладок, ні моста, щоб переправитися. А наречена була жвава, підняла вона спідницю і зібралася переходити вбрід. Увійшла вона в воду, а стояв з нею поруч чоловік, був то чаклун, і як закричить він, та так глузливо:
— Гей, та де ж твої очі, звідки ти взяла, що тут вода?
І відкрилися у неї очі, глядь – стоїть вона з піднятою спідницею серед поля, де росте, цвітущий блакитними квітами, льон. Як побачили це всі, стали її лаяти, над нею насміхатися, – і довелося нареченій бігти.Додати комментар
Ваше им'я:
Ваш коментар:
код:   повторіть код: