ТЕКСТОВІ МАТЕРІАЛИ
ГОЛОВНА
АВТОРСЬКІ ВІРШІ
ЛIЧИЛКИ
АНЕКДОТИ
ВЕСЕЛІ ІСТОРІЇ
КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ
КАЗКИ УКРАЇНСЬКИХ АВТОРІВ
ЛЕГЕНДИ УКРАЇНИ
КАЗКИ АВТОРІВ СВІТУ
ЗАГАДКИ
ЦЕ ЦIКАВО
ПРИСЛІВ'Я ТА ПРИКАЗКИ
БАЙКИ
НАРОДНІ ПРИКМЕТИ
КОЛОМИЙКИ
РОЗВИВАЮЧІ КАРТИНКИ
РОЗМАЛЬОВКИ
ФЛЕШ-РОЗМАЛЬОВКИ
СТIНГАЗЕТИ
ТРАФАРЕТИ
ПРОПИСИ
РОЗВИВАЮЧI КАРТИНКИ
ЛАБИРИНТЫ
Лисиця і кінь
Лисиця і кінь

Був у одного селянина вірний кінь, він зістарівся і працювати вже зовсім не міг, от і перестав господар його годувати і каже:
— До роботи ти більше непридатний, але я до тебе ставлюся добре; якщо покажеш себе настільки сильним, що зможеш принести мені лева, то я залишу тебе жити у себе, а тепер забирайся геть з мого стійла, – і він прогнав його далеко – далеко в поле.
Зажурився кінь і пішов в ліс, щоб знайти собі там хоч якийсь прихисток від негоди. Зустрілася йому лисиця і каже:
— Ти чого голову повісив і бродиш тут один?
— Ах, – говорить кінь, – скупість і вірність ніколи не живуть разом! Мій господар забув про мою вірну службу, яку я ніс йому довгі роки, а так як орати я більше не в силах, він не хоче мене більше годувати і прогнав мене геть.
— І немає у тебе ніяких надій?
— Кепські мої надії! Він сказав, що якщо я зможу принести йому лева, він залишить мене у себе, але йому – то добре відомо, що цього зробити я не в силах.
Каже лисиця:
— А я тобі допоможу, ти тільки лягай і простягнися, і не рухайся, ніби мертвий.
Кінь так і зробив, як сказала йому лисиця. Попрямувала лисиця до лева, – була у нього поблизу печера, – і каже:
— Лежить он там мертва конячка: підемо разом зі мною, і ти ситно пообідаєш.
Відправився лев разом з нею, вони підійшли до коня, а лисиця йому й каже:
— Тут тобі буде все – таки не так зручно. Знаєш що, прив'яжу я його до тебе за хвіст, і ти зможеш притягти в свою печеру і там спокійнісінько з'їсти.
Ця порада леву сподобався, він став задом, щоб лисиця могла прив'язати до нього коня, і стояв не рухаючись. А лисиця зв'язала йому кінським хвостом ноги, та так міцно вузли поскручувала, що ніяка сила не могла б їх розірвати. Тільки скінчила вона свою роботу, поплескала по спині коня і каже:
— Ну, йди, сивий, йди!
Схопився кінь на ноги і потяг за собою лева. Заревів лев, та так, що птахи по всьому лісу від страху повзлітали; а кінь хоч би що: той реве, а він йде собі і тягне лева через поле до дверей свого господаря. Побачив це господар і каже коню:
— Тепер ти можеш у мене залишатися, і буде тобі добре. – І годував його завжди досита аж до самої смерті.Додати комментар
Ваше им'я:
Ваш коментар:
код:   повторіть код: