ТЕКСТОВІ МАТЕРІАЛИ
ГОЛОВНА
АВТОРСЬКІ ВІРШІ
ЛIЧИЛКИ
АНЕКДОТИ
ВЕСЕЛІ ІСТОРІЇ
КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ
КАЗКИ УКРАЇНСЬКИХ АВТОРІВ
ЛЕГЕНДИ УКРАЇНИ
КАЗКИ АВТОРІВ СВІТУ
ЗАГАДКИ
ЦЕ ЦIКАВО
ПРИСЛІВ'Я ТА ПРИКАЗКИ
БАЙКИ
НАРОДНІ ПРИКМЕТИ
КОЛОМИЙКИ
РОЗВИВАЮЧІ КАРТИНКИ
РОЗМАЛЬОВКИ
ФЛЕШ-РОЗМАЛЬОВКИ
СТIНГАЗЕТИ
ТРАФАРЕТИ
ПРОПИСИ
РОЗВИВАЮЧI КАРТИНКИ
ЛАБИРИНТЫ
Дядько та змій
Дядько та змій

Так воно було чи ні, та жили колись чоловік і жінка, й мали вони непутящого сина. Ріс у того дядька добрий сад, а в закутні була яма. Якось дядько проходив біля тієї ями й загледів, що звідти вистромив голову змій. Видно було, що змій не збирається нападати, тож дядько подумав: «А чи не заприязнитися мені з ним, може, він мені сад охоронятиме?»
Як подумав, так і зробив. Сказав жінці, аби та, як видоїть корову, залишила добру миску молока. Узяв дядько молоко, відніс і поставив біля ями. Змій вистромив голову, випив молоко й вивергнув із себе повнісіньку миску золота. Дядько зрадів і став щодня приносити змієві молока. А змій давав дядькові золота. Завели ті люди добряче господарство і жили собі в достатку й горя не знали, ще й сусідів наділяли.
Аж ось дізнався про ту таємницю їхній непутящий син та й подумав: «Як ждати, доки той змій сипне золота за миску молока, то краще вбити його й забрати все золото зразу». Як подумав, так і зробив. Узяв меча й пішов до ями. Рубонув змія, та тільки кінчик хвоста відтяв, бо той вивернувся. Розгнівився змій та й проковтнув хлопця.
Саме тоді нагодився дядько. А змій йому й каже:
– Жили ми як добрі сусіди, допомагали одне одному. Та прийшов твій син, щоб убити мене, а я його проковтнув.
– Я жертвую тобі свого негречного безпутного сина. Не гнівайся, давай знову жити по-доброму, як досі жили.
А змій йому й одказує:
– Е ні, не жити вже нам по-доброму. Ти мене побачиш і зразу згадаєш про сина, і жаль тебе візьме, бо хоч який він був, а твоя кров рідна. А я тебе побачу – і заболить мені хвіст, що його відтяв твій син. Скінчилась наша приязнь.
І змій зник із саду. А дядькові статки пішли на впадок.Додати комментар
Ваше им'я:
Ваш коментар:
код:   повторіть код: