ТЕКСТОВІ МАТЕРІАЛИ
ГОЛОВНА
АВТОРСЬКІ ВІРШІ
ЛIЧИЛКИ
АНЕКДОТИ
ВЕСЕЛІ ІСТОРІЇ
КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ
КАЗКИ УКРАЇНСЬКИХ АВТОРІВ
ЛЕГЕНДИ УКРАЇНИ
КАЗКИ АВТОРІВ СВІТУ
ЗАГАДКИ
ЦЕ ЦIКАВО
ПРИСЛІВ'Я ТА ПРИКАЗКИ
БАЙКИ
НАРОДНІ ПРИКМЕТИ
КОЛОМИЙКИ
РОЗВИВАЮЧІ КАРТИНКИ
РОЗМАЛЬОВКИ
ФЛЕШ-РОЗМАЛЬОВКИ
СТIНГАЗЕТИ
ТРАФАРЕТИ
ПРОПИСИ
РОЗВИВАЮЧI КАРТИНКИ
ЛАБИРИНТЫ
Чия побрехенька кумедніша?
Чия побрехенька кумедніша?

Був собі один мірошник. І мав він дивну звичку. Коли приходили до нього молоти зерно, він оголошував:
– За помел я нічого не беру. Але кожен, перш ніж одержати борошно, мусить розповісти мені нісенітницю-побрехеньку. А потім і я розповім нісенітницю. Чия побрехенька буде неймовірніша, тому й борошно дістанеться.
А цей мірошник так навчився вигадувати нісенітниці, що перемогти його не вдавалося нікому. Приходили до нього з повними мішками, а додому йшли з порожніми. А мірошник що день, то ставав усе багатшим та нахабнішим.
Та недаремно ж ото кажуть: унадився глек по воду та й лишився на березі.
Прийшов якось до мірошника бідний чеченець. Приніс мішок – латка на латці. А кукурудзи в мішку не більше ніж пуд. Але й цей пуд надумав заграбастати собі жадібний мірошник.
– Давай,– каже,– оповідати нісенітниці. Чия буде чудніша, той і візьме собі борошно.
«Постривай,– подумав бідняк,– я провчу тебе». І каже:
– Хоч і ніколи мені нісенітницями займатися, але хай буде по-твоєму. Проте одна умова: якщо вже я переможу, то ти більше ні в кого нісенітниць не вимагай!
– Хай буде, як ти хочеш,– посміхаючись, відповів мірошник.
От зібрався народ – і мірошник перший повів оповідь:
– Була в мене курка. Дзьобала зернята, пила чисту воду. Якось я замкнув її, а сам пішов у гори правити гроші від боржників. Повернувся я наступного дня, розчинив двері – і знаєте, що я побачив?! Доки мене не було, курка знесла стільки яєць, що заповнила геть усю хату аж до стелі. А сама вилізла через димар на покрівлю та й кудкудакає. Я найняв людей, вони винесли всі яйця у двір. А з яєць тут же повилуплювалися курчата та індичата. Бігають, у смітті гребуться, сюди-туди скачуть – не пройдеш по двору. Я розлютився, вибрав лозиняку якнайдовшу та й давай їх розганяти, а вони раптом перетворилися в одну курку та одного індика... Ось яка пригода сталася одного разу зі мною,– закінчив мірошник.
– Гаразд,– погодився бідняк,– але ж ти нічого не сказав про борошно... Тепер послухай мою нісенітницю. Були у мене вулики. На всіх бджіл була в мене одна матка. Вона господарювала у вуликах. Та якось сталося так, що матка десь зникла, наче її й не було. Я заприсягся, що розшукаю її й поверну назад. Довго блукав я довкола і все розпитував: чи не бачив хто бджолиної матки?
Нарешті мені сказали: шукати її треба за річкою. Приходжу я туди – й очам своїм не вірю: моя бджола разом з шістьома волами тягне здоровенного плуга. Бачу, зорала вона чимало землі: шию розтерла до крові. Випустив я її з ярма, привів додому та й став думати: як би це вилікувати бджолу? Аж розумні люди кажуть: «Змішай баранячий лій з горіхами, розітри добре та й зав’яжи бджолі шию. Це з усіх ліків ліки!»
Зробив я все, як ото мене навчили, перев’язав бджолі шию та й ліг спати. А коли прокинувся, то поспішив до бджоли: подивитись, чи полегшало їй. Приходжу до неї й бачу: лежить бджолина матка на землі, а на шиї в неї за ніч виріс крислатий горіх. Горіхів на ньому – мов листу.
«Дай-но,– думаю,– покуштую, які вони на смак!» Узяв грудку землі та й кинув угору, щоб два-три горіхи збити.
А грудка взяла та й застряла серед горіхів та гілляк. Я тоді – другу, третю, але й вони там позастрявали. А грудки були великі, а я кидав багато – от і накидав ціле поле, три дні орати треба. Видряпався я з шістьома волами і давай те поле орати. Зорав, посіяв кавуни та дині. Коли настав час збирати врожай, поліз на дерево оглянути своє поле. Дивлюся: аж довкола тільки кавуни, а диня виросла всього одна. Одна-то одна, але ж така велика, що ну ніяк не підняти. Надумав я розрізати її на частини.
Розрубав диню шаблюкою – а з неї заєць вискочив та тікати! Я схопив сокиру й кинув йому навздогін. Напевне, заєць страшенно злякався, бо загубив з переляку аркуш паперу. А на тому папері чорним по білому: «Кукурудзяне борошно належить біднякові».
Цими словами бідний чеченець закінчив свою побрехеньку. І всі, хто був при цьому, загукали:
– Мірошнику, віддай йому борошно!
Нічого було мірошникові робити: довелося віддати борошно.Додати комментар
Ваше им'я:
Ваш коментар:
код:   повторіть код: