ТЕКСТОВІ МАТЕРІАЛИ
ГОЛОВНА
АВТОРСЬКІ ВІРШІ
ЛIЧИЛКИ
АНЕКДОТИ
ВЕСЕЛІ ІСТОРІЇ
КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ
КАЗКИ УКРАЇНСЬКИХ АВТОРІВ
ЛЕГЕНДИ УКРАЇНИ
ЗАГАДКИ
ЦЕ ЦIКАВО
ПРИСЛІВ
БАЙКИ
НАРОДНІ ПРИКМЕТИ
КОЛОМИЙКИ
РОЗВИВАЮЧІ КАРТИНКИ
РОЗМАЛЬОВКИ
ФЛЕШ-РОЗМАЛЬОВКИ
СТIНГАЗЕТИ
ПРОПИСИ
Усього 1077 віршів
Прикмети для школярів і студентів


Якщо ввечері напередодні 1 вересня іде дощ, то навчальний рік обіцяє бути вдалим для «першачків». В даному випадку маються на увазі не тільки першокласники, а й студенти-першокурсники. Все саме так і складеться, якщо підставити долоні дощу і вимовити: «Дощу дождиться, мені добре вчитися, осягати знання проблем не знати». За першокласника змову може сказати мама, замінюючи слово «мені» фрази «моєму синові (дочці)».

***

Щоб заздалегідь нейтралізувати всі погані прикмети, пов'язані з навчанням, вранці 1 вересня будь-який школяр або студент повинен доторкнутися до носа чорної кішки і вимовити: «Кошкін ніс мені щастя приніс, від поганих прикмет визволив, добре залишив».

***

Учня або студента не підведе здоров'я, і він не буде пропускати заняття через хворобу, якщо того хто йде або виїжджає на навчання перехрестити слідом і сказати так: «Господь направить, додасть сил. Силам збиратися, здоров'ю зміцнюватися, хвороба у навчанні не заважатиме».

***

Якщо першокласник 1 вересня, виходячи з дому, спіткнувся, то це говорить про те, що відносини з учителем чи однокласниками будуть складатися дуже складно. Щоб таке не сталося, один з батьків повинен обернутися в бік будинку і так сказати: «Будь, доля, м'яка, а шкільне життя мого (ім'я) легке. Йому з однокласниками здружитися, з учителем зріднитися. Будинок опора, школа надія, мій син (дочка) в обидва будинки вхожий (вхожа)».

***

Дитина не потрапить на дорозі в складну ситуацію і буде завжди благополучно доходити до школи, якщо батьки, ведучи його перший раз у перший клас, кинуть на перехресті доріг 3 горіха, які заговорять такими словами: «Будь, дорога до школи гладка, пряма і легка, без витівок і клопоту, без всяких турбот, без всяких нещасть і інших напастей».

***

Якщо першокласник у перший навчальний день порве одяг, то це вірний знак того, що його знання будуть «з дірками». Прикмета не збудеться, якщо над порваною річчю сказати: «Рване зашивається, старанність з'являється. Речі носитися, (ім'я) добре вчитися».

***

Якщо першокласник в перший тиждень навчання часто плаче, то це вірна прикмета того, що його зурочили. Зняти пристріт можна таким чином. Коли дитина прийде зі школи, потрібно поставити його портфель біля вхідних дверей і так сказати: «Заздрість та вроки, покиньте нас, дитині не шкодьте, за поріг йдіть».

***

Для школяра, що йде 1 вересня у випускний клас, просидіти вечір в соцмережах, означає роздати своє везіння, тобто розпрощатися з мрією про успішну здачу іспитів. Якщо напередодні нового навчального року виникла необхідність комусь написати, вимикаючи комп'ютер, треба сказати: «Лист відправиться доля виправиться. Йому дійти до адресата, мені на ЄДІ удачу не розтрусити».

***

Учня випускного класу присісти в школі на підвіконня означає, що він буде відчувати труднощі з вибором життєвого шляху. Щоб це не сталося, потрібно, встати з підвіконня, постукати по ньому і так сказати: «Не своїм місцем поступаюся чесно, шукати своє труднощів не знати».

***

Погано, якщо учню випускного класу в школі довелося знайти чужий предмет. Це означає, що він візьме на себе чужі проблеми (погані оцінки, конфлікти, невдачі). Щоб цього не сталося, треба знайти господаря предмета, а не знайдеться просто залишити його в школі на видному місці і про себе сказати: «Чужа доля мене не стосується, від мене прибирається. Тут лежить, господаря сторожить. Він мимо не пройде, свою річ знайде свою частку знайде».

***

Якщо студент-першокурсник, їдучи з дому на навчання, в дорозі зустріне п'яного, то це вірна прикмета, що поза будинку він зв'яжеться з поганою компанією. Цього не буде, якщо схрестити два пальці на лівій руці і вимовити про себе: «Поганий, отвались, добре, приживись. Мені вчитися, до поганого не пристраститися».

***

Студента-першокурсника, який впав у перший місяць в коридорі або в аудиторії вузу, доля попереджає про те, що він може не закінчити цей навчальний заклад. Щоб цього не сталося, потрібно, піднявшись, прикласти долоню до чола і про себе сказати: «Нехай ця невдача буде моя остання невдача в цих стінах, в цих кутах. Мені успішно вчитися, з успіхом водитися, розуму набиратися, до диплому пробиратися».

***