ТЕКСТОВІ МАТЕРІАЛИ
ГОЛОВНА
АВТОРСЬКІ ВІРШІ
ЛIЧИЛКИ
АНЕКДОТИ
ВЕСЕЛІ ІСТОРІЇ
КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ
КАЗКИ УКРАЇНСЬКИХ АВТОРІВ
ЛЕГЕНДИ УКРАЇНИ
КАЗКИ АВТОРІВ СВІТУ
ЗАГАДКИ
ЦЕ ЦIКАВО
ПРИСЛІВ'Я ТА ПРИКАЗКИ
БАЙКИ
НАРОДНІ ПРИКМЕТИ
КОЛОМИЙКИ
РОЗВИВАЮЧІ КАРТИНКИ
РОЗМАЛЬОВКИ
ФЛЕШ-РОЗМАЛЬОВКИ
СТIНГАЗЕТИ
ТРАФАРЕТИ
ПРОПИСИ
РОЗВИВАЮЧI КАРТИНКИ

Нові цікавинки

Перлові скойки

Дві стулки утворюють будиночок. Хто в будиночку живе? Перлові скойки! Перлові скойки- це молюски, що мешкають в річках. Вони люблять чисту воду, а в забрудненій швидко гинуть. Так трапляється, коли в річки потрапляють нафту або отруйні речовини.

Перлові скойки зберіг
Читати усе...

Атмосфера і її явища

Майже весь кисень атмосфери має биогенное походження. До появи фотосинтезуючих бактерій атмосфера Землі була безкисневою.

Температура блискавки становить 30000 К, що в п'ять разів більше температури поверхні сонця.

Хоча спектр веселки безперервний, вважає
Читати усе...

Фізичні властивості води

Вода проводить електрику тільки за рахунок іонів розчинених в ній речовин. Тому під час грози купатися можна. Правда, тільки в дистильованої воді.

У різних агрегатних станах вода відбиває світло по-різному: сніг відбиває 75% світла, вода - 2%, а океанічний лід - 5%.
Читати усе...

О звукових хвилях

Перше надзвукове винахід людства - це батіг. Через те, що його кінчик рухається швидше звуку, після помаху батогом чути клацання.

Чим щільніше середовище, тим швидше в неї поширюється звук. Наприклад, граніт проводить його в 10 разів краще повітря. А якщо затиснути зу
Читати усе...
Про фізику сонця

Насправді сонце біле, оскільки випромінює в усіх діапазонах. Із Землі воно здається жовтим через те, що атмосфера Землі добре пропускає промені з жовто-червоного діапазону, розсіюючи промені з зелено-фіолетового.

У польоті багато комах орієнтуються за сонцем. Оск
Читати усе...

Про фізичні властивості атомів

Якщо збільшити діаметр атома до розмірів футбольного поля, його ядро буде займати об'єм футбольного м'яча.
Якщо прибрати вільний простір атомів, залишивши тільки частинки, чайна ложка отриманого «речовини» буде важити 5000 мільярдів кілограм. Саме з нього складаються
Читати усе...

Гормони

Ти ніколи не замислювався, чому все люди такі різні? Твій друг ніби й їсть булочок на перерві не більш, ніж ти, а он який товстун! А тебе обзивають Кощієм Безсмертним. Інший твій однокласник завжди готовий полізти в бійку, а тобі в цій ситуації хочеться відійти в сторонку.
Читати усе...

Зимівля риб

До настання зими все живе готується по-своєму: перелітні птахи відлітають на південь, лісові звірі запасаються теплими шубки і запасами їжі, а деякі і затишними містечками для зимової сплячки. А як же зимують риби? Адже річки і озера на довгі зимові місяці покриваються товс
Читати усе...
З чого зроблений град?

Це не просто тверді грудочки льоду, насправді град складається з декількох шарів, як цибулина. Це робить його неймовірно жорстким і дозволяє виростати до великих розмірів, який стає дуже руйнівним. Град часто плутають з гранулами льоду - замерзлими дощовими краплями.
Читати усе...

Як вода перетворюється на лід?

Подивимося, як вода в ставку перетворюється на лід. Коли повітря над ставком охолоджується, він охолоджує і верхній шар води. Верхній холодний шар води стає важче, ніж теплі нижні шари, і він опускається вниз. Цей процес триває до тих пір, поки вся вода ставка охолоне до темп
Читати усе...

Історія новорічних прикрас

Я дуже люблю прикрашати новорічну ялинку. Адже з ялинковими іграшками не зрівняються ніякі інші, такі вони гарні і святкові. Але ж історії новорічних іграшок вже не одна сотня років. Так якими ж вони були?
До 18 століття новий рік святкувався .... 1 вересня. І тільки указом
Читати усе...

Безпечний інтернет для дітей

Правило 1
Нізащо не розкривай свої особисті дані. Буває так, що сайт вимагає введення твого імені. У цьому випадку просто необхідно придумати собі псевдонім (інше ім'я). Ніколи не заповнюй рядки, де потрібно ввести свою особисту інформацію: адреса, прізвище, дату народжен
Читати усе...