ТЕКСТОВІ МАТЕРІАЛИ
ГОЛОВНА
АВТОРСЬКІ ВІРШІ
ЛIЧИЛКИ
АНЕКДОТИ
ВЕСЕЛІ ІСТОРІЇ
КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ
КАЗКИ УКРАЇНСЬКИХ АВТОРІВ
ЛЕГЕНДИ УКРАЇНИ
КАЗКИ АВТОРІВ СВІТУ
ЗАГАДКИ
ЦЕ ЦIКАВО
ПРИСЛІВ'Я ТА ПРИКАЗКИ
БАЙКИ
НАРОДНІ ПРИКМЕТИ
КОЛОМИЙКИ
РОЗВИВАЮЧІ КАРТИНКИ
РОЗМАЛЬОВКИ
ФЛЕШ-РОЗМАЛЬОВКИ
СТIНГАЗЕТИ
ТРАФАРЕТИ
ПРОПИСИ
РОЗВИВАЮЧI КАРТИНКИ
ЛАБИРИНТЫ

Нові цікавинки

Безпека в лісі

Ось і осінь. Як же здорово тепер відправитися в ліс на прогулянку або піти з друзями в похід. Скільки всього цікавого! Можна побачити різні дерева, трави, квіти, послухати спів птахів ... Але будь обережний! Хижих тварин ти навряд чи зустрінеш. Вони тримаються подалі від місць,
Читати усе...

Опік - одна з найнеприємніших травм

Опік - одна з найнеприємніших травм. Сильно болить і досить довго заживає. Після них часто залишаються шрами. Наше тіло заліковує опіки з великими труднощами, ніж рани. Я тобі розповім, що потрібно робити при опіку.
А іноді опіки бувають просто небезпечні для життя. Напри
Читати усе...

Будова волосся людини

Ти знаєш, хто самі волохаті створіння на планеті? В голову відразу приходять кішки, собаки ... А ще, виявляється, людина! Все наше тіло, за винятком губ, долонь і поверхні ступень вкрите волоссям. У дорослої людини їх близько 5 мільйонів. Виявляється, стільки ж волосся і у мавп,
Читати усе...

Маскування тварин

Я дуже люблю грати в хованки. Але як би я не ховався, друзі мене все одно знаходять. А от би навчитися ховатися, як це вміють багато представників тваринного світу. Маскування тварин дуже сильно допомагає їм вижити, так що ніякий ворог не страшний, бо він їх просто не помічає.<
Читати усе...
Ось так бурульки!

Одна з прикмет весни - капає з дахів бурулька. Хоч і не можна, я дуже люблю крадькома лизнути її. А недавно я дізнався, що є величезні бурульки в кілька десятків метрів завдовжки. Спробуй таку лизни!

Як утворюються бурульки?
Як правило, бурульки утворюються на даху
Читати усе...

Хто розумніший людини?

Мені завжди здавалося, що розумніше людини нікого немає. Він і пише, і читає ... Хіба можна порівняти його з якимись мошками або пташками? А, виявляється, тисячі років вони використовують такі технології, які люди тільки-тільки намагаються освоїти.

Терміти використов
Читати усе...

Цікавий факт про кукурудзу.

Рослина, відома нам як кукурудза, в усьому світі має назву «маїс», по латині - «Zea mais».
Кукурудза росте на всіх континентах, окрім Антарктиди.
Сучасні наукові дослідження довели, що кукурудза має високу біологічну і харчову цінність, значно перевершуючи квасолю та ін
Читати усе...

Чому бджоли та інші комахи гудуть?

Гудіння комах - це звук їх працюючих крилець. Деякі комахи махають крильцями повільно, наприклад метелики (8-12 помахів в секунду), тому звук не виникає.
Інші ж комахи, наприклад комарі, б'ють крильцями дуже часто. У комарів, які роблять крилами 600 помахів в секунду, гудіння
Читати усе...
Чому хамелеон змінює колір

Наділила природа хамелеона здатністю автоматично змінювати свій колір від яскраво-зеленого до сіро-чорного або жовтого в залежності від поверхні, на якій він знаходиться?
Як це не дивно, колір не залежить від оточення!
Хамелеон просто не звертає на це ніякої уваг
Читати усе...

Перлові скойки

Дві стулки утворюють будиночок. Хто в будиночку живе? Перлові скойки! Перлові скойки- це молюски, що мешкають в річках. Вони люблять чисту воду, а в забрудненій швидко гинуть. Так трапляється, коли в річки потрапляють нафту або отруйні речовини.

Перлові скойки зберіг
Читати усе...

Атмосфера і її явища

Майже весь кисень атмосфери має биогенное походження. До появи фотосинтезуючих бактерій атмосфера Землі була безкисневою.

Температура блискавки становить 30000 К, що в п'ять разів більше температури поверхні сонця.

Хоча спектр веселки безперервний, вважає
Читати усе...

Фізичні властивості води

Вода проводить електрику тільки за рахунок іонів розчинених в ній речовин. Тому під час грози купатися можна. Правда, тільки в дистильованої воді.

У різних агрегатних станах вода відбиває світло по-різному: сніг відбиває 75% світла, вода - 2%, а океанічний лід - 5%.
Читати усе...