ТЕКСТОВІ МАТЕРІАЛИ
ГОЛОВНА
АВТОРСЬКІ ВІРШІ
ЛIЧИЛКИ
АНЕКДОТИ
ВЕСЕЛІ ІСТОРІЇ
КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ
КАЗКИ УКРАЇНСЬКИХ АВТОРІВ
ЛЕГЕНДИ УКРАЇНИ
КАЗКИ АВТОРІВ СВІТУ
ЗАГАДКИ
ЦЕ ЦIКАВО
ПРИСЛІВ'Я ТА ПРИКАЗКИ
БАЙКИ
НАРОДНІ ПРИКМЕТИ
КОЛОМИЙКИ
РОЗВИВАЮЧІ КАРТИНКИ
РОЗМАЛЬОВКИ
ФЛЕШ-РОЗМАЛЬОВКИ
СТIНГАЗЕТИ
ТРАФАРЕТИ
ПРОПИСИ
Усього 218 історій
Різне

Смішно :)   Фуу :(
Тільки не сприймайте результати ворожіння надто серйозно. І не потрібно ворожити часто, бо всі знаки і символи стануть суперечити початковим, або змішаються так, що нічого конкретного дізнатися не вдасться.


***Найпростіше, загальновідоме: литтям воску на воду. Головне, щоб свічка не була освячена, а ось хто що побачить в узорах на воді, то справа особиста, ваша уява вам усе підкаже.
***Якщо збирається компанія, просто і весело дізнатися, яке життя чекає на кожну, якщо у велику каструлю насипати круп, наприклад гречки, чи навіть пшениці, а всередину заховати різні речі: золоте кільце (хто його знайде - то на швидке заміжжя), щось зламане (на нужденність), копійку (на багатство), папірець (на розлуку). А як зачерпне дівчина, а у пригоршні, окрім круп, нічого не буде, то й рік пустим мине.

***А ще веселіше кидати чобіт поза себе, за ворота. Звичайно, у місті так не пожартуєш, а ось у селі ніщо не завадить. Кидають і примічають, куди носок повернеться, з тієї сторони і чекати нареченого.
***А це ворожіння по тінях. Для цього береться лист паперу, краще всього газета. Його треба зім'яти руками так, щоб він перетворився на формену масу, грудку, уникаючи форми кулі. Коли папір готовий, її кладуть на дно перекинутої тарілки і підпалюють. Згорілий папір, не ворушивши і не руйнуючи форми попелу, підносять до освітленої стіни, обережно повертаючи тарілку, поки не вимальовуватиметься на стіні яка-небудь тінь. По її контурах судять про майбутнє.
***З лозинок віника роблять місток над чашкою води і ставлять її під ліжко, приказуючи: “Наречений-суджений, переведи мене через міст!”. Присниться наречений, який уві сні переведе через міст. Якщо дівчині ще рано виходити заміж, то ніхто їй не присниться.
***Надягають панчоху на праву ногу і, лягаючи спати, приказують: “Наречений-суджений, приходь сьогодні мене роззувати!”. Хто уві сні прийде, той чоловіком і буде.
***Ворожіння по книзі. Той, що ворожить, наздогад розкриває яку-небудь книгу і дивиться, про що йде мова на цій сторінці. Що написане, того і слід чекати.
***Для ворожіння з човником беруть таз, наповнений по самі вінця водою. По краях цього тазу вішають паперові човники з іменами тих, що ворожать або пишуть на них можливі події: весілля, хвороба, пристрасна любов, програш, смерть і так далі Потім беруть шкаралупу горіха і встановлюють в ній огарок ялинкової свічки. Човник пускають на середину тазу і підпалюють свічку. Залежно від того, до якого краю вона підпливає і який папірець підпалить, судять про майбутнє.
***
Суджений мій, з’явися!.. Святочна ворожба
Смішно :)   Фуу :(


Почався новий рік.
І нам дуже хочеться знать про своє майбутнє, але як? За допомогою ворожіння. Але ж воно вважається небезпечним заняттям – можна зустрітися з нечистою силою.
Тільки на Різдвяні свята – з 7 по 19 січня, особливо у «віщі» дні - «Василів вечір» (13 січня, Василя й Меланки) і Водохресний Святвечір (18 січня) – “Христос народився, і вся нечисть хвіст підняла, ушкодити не може” – це можна робити.
Споконвіку на Водохреще дівчатка займалися ворожінням.
Найкращий час для цього – вечір 18-го, або ранок до сходу сонця...
***