ТЕКСТОВІ МАТЕРІАЛИ
ГОЛОВНА
АВТОРСЬКІ ВІРШІ
ЛIЧИЛКИ
АНЕКДОТИ
ВЕСЕЛІ ІСТОРІЇ
КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ
ЗАГАДКИ
ЦЕ ЦIКАВО
БАЙКИ
РОЗВИВАЮЧІ КАРТИНКИ
РОЗМАЛЬОВКИ
ФЛЕШ-РОЗМАЛЬОВКИ
СТIНГАЗЕТИ
ПРОПИСИ

Нові казки

  Юшка з камінців
  Були собі колись дві сестри. Одну звали Анна-Марія, а другу – Вітторія. В Анни-Марії чоловік був крамар, а у Вітторії – вугляр. А всім добре відомо, що, звичайно, дерево носити й вугілля з нього випалювати – зовсім не те, що в крамниці торгувати та грішми кишеню набивати. Вугля
  Читати усе...

  Працьовита дівчина та котенята
  Була собі одна жінка і мала рідну дочку та пасербицю. Дочку свою мати жаліла й пестила, а пасербицю змушувала тяжко працювати без просвітку.
  От послала вона якось пасербицю нарвати в полі Петрових батогів. Шукала їх дівчина, шукала і раптом натрапила на велику головку к
  Читати усе...

  Веселий швець
  Був собі колись на світі швець з великим, великим горбом. І мав він сім синів і сім дочок. Синів звали: Перротто, Джіанотто, Рінальдотто, Ермінотто, Арріготто, Амброджіолотто і найменший Пеппіно. Дочок звали Джілетта, Джованнетта, Ерміллінетта, Лауретта, Галізетта, Віолетта і
  Читати усе...

  Таємниця талановитого майстра
  У місті Флоренції мешкав молодий скульптор, на ім’я Флоріо. Його мармурові статуї купували за величезні гроші, проте хлопець залишався нікому не відомим бідняком.
  Зате з вуст флорентійців не сходило ім’я майстра Фабіано. Чоловік справді був хорошим різьбярем і живопи
  Читати усе...

  Польдіно та суддя
  Жив колись безпритульний убогий хлопець Польдіно. Якось за весь день не вдалося заробити бідолашному навіть кусня хліба, тому голодним улігся на морському причалі та й заснув.
  Сниться сердешному, що запрошений на пишний обід.
  Раптом хлопець ненароком зірвався вниз
  Читати усе...

  Графова борода
  Як свище віслюк, а погонич реве,–
  То знай: той і той в Покапальї живе.
  Отаке вигадали на жителів села Покапальї! І хай би вже справді люди там були якимись недотепами, так ні ж! Хіба це не в Покапальї, яка притулилася на крутосхилі, додумалися підв’язувати курам під хв
  Читати усе...

  Кмітлива дівчина
  Був собі колись убогий рибалка. І мав він дружину і двох дітей – дочку та сина. Не раз, не два ходив він до річки зі своєю сіттю, не раз, не два закидав її у воду, та ніколи більш як кілька пліточок не приніс додому.
  Якось, коли в хаті не було з чого зварити навіть ріденької ю
  Читати усе...

  Тредічіно
  Була собі колись убога жінка й мала тринадцять синів. Найменшого звали Тредічіно — тринадцятий. Важко було вдові прожити з стількома дітьми. Отож як сини попідростали трохи, скликала їх мати й каже: 
  – Стара я вже стала і неспроможна вас прогодувати. Йдіть у люди і самі
  Читати усе...

  Гарпалеоне
  Був собі на світі віслючок. Ще й імені малий не мав, бо всього три дні як народився, і господар ще не встиг його назвати. Віслючок був жвавий і веселий, до всього цікавий і знай стромляв свого носа, куди треба і куди зовсім не слід.
  На четвертий день свого життя він брикав н
  Читати усе...

  “Оце тобі сім!”
  Мала одна жінка дочку, велику на зріст і ласу попоїсти. Коли мати давала їй супу, вона виїдала його полумисок за полумиском і просила ще й ще. А мати насипала їй і, насипаючи, все промовляла: «Три... чотири... п’ять...»
  Коли ж доходило до сьомого полумиска, мати давала дочці д
  Читати усе...

  Дівчина Преццемоліна та лиха відьма
  Жила колись в одному селі убога жінка з малою дочкою. А неподалік від їхньої хатини був чийсь город, де росли салат, петрушка, кріп та помідори. Бідній дівчинці так смакувала петрушка, що вона й дня не могла без неї прожити. Вийде було нишком на город, нащипає повний фартушок
  Читати усе...

  Массаро Правдивий
  Жив у давнину король і мав козу, ягнятко, баранця та червону круторогу корову. І дуже він любив свою худібчину. Тож і надумав узяти за пастуха чесну людину.
  А в тім королівстві та жив один селянин. Чеснішого за нього світ не знав. Ніколи ще він нікого не піддурив і завжди к
  Читати усе...