ТЕКСТОВІ МАТЕРІАЛИ
ГОЛОВНА
АВТОРСЬКІ ВІРШІ
ЛIЧИЛКИ
АНЕКДОТИ
ВЕСЕЛІ ІСТОРІЇ
КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ
КАЗКИ УКРАЇНСЬКИХ АВТОРІВ
ЛЕГЕНДИ УКРАЇНИ
ЗАГАДКИ
ЦЕ ЦIКАВО
ПРИСЛІВ
БАЙКИ
НАРОДНІ ПРИКМЕТИ
КОЛОМИЙКИ
РОЗВИВАЮЧІ КАРТИНКИ
РОЗМАЛЬОВКИ
ФЛЕШ-РОЗМАЛЬОВКИ
СТIНГАЗЕТИ
ПРОПИСИ
Благорозсудливий розбійник
Благорозсудливий розбійник

Багато розбійників і злодіїв ховалося в ущелинах диких гір і серед пустель за стародавніх часів.
Одного разу, під час подорожі до Єгипту, Діва Марія, Святий Иосиф і Дитятко Христос шукали собі притулку на ніч в пустелі. Але вона була глуха й безлюдна.
Лише вічні зорі з любов'ю дивилися на свого Творця, але Господеві угодно було поки що не відкривати перед світом величі Своєї: Його Мати і Святий Йосиф були дуже зморені і поволі йшли в темряві ночі, шукаючи очима жаданого вогника, що дав би їм надію на відпочинок.
Аж ось блиснув сподіваний вогник. Подорожні пішли на нього і дійшли до хатини. Постукали. Двері відчинила смуглява молода жінка з сумним обличчям. Вона перелякано почала умовляти втомлену Святу Родину:
— Не входьте сюди, мій чоловік - страшна людина: він жорстокий вбивця, провідник ватаги таких самих, як і він. А в Тебе ще й дитина на руках,— звернулася жінка до Богоматері — тікай швидше звідси!
— Бог збереже нас, ми залишимося тут,— відповіла втомлена Мати Божа, і Вони залишилися в хатині.
Мати Божа попросила води, щоб скупати Ісуса. Жінка подала воду. Пречиста Мати викупала Сина. Тієї хвилини в колисці заплакала дитина господині. Схвильована жінка взяла на руки свою дитину. Глянула на неї Мати Божа і бачить, що мале тільце вкрите гнійними струпами й болячками. Вона взяла хворе малятко і викупала в тій воді, в якій купала Христа Спасителя.
Зі здивуванням і страхом побачила господиня хати, що тіло її хлопчика зовсім очистилося, на ньому не залишилося жодного струпика.
— Хто ж Ви такі? — спитала жінка подорожніх і не дістала відповіді.
Опівночі зчинився крик, галас, і в хату вдерлася ватага п'яних, озброєних ножами людей. На чолі їх був отаман — господар хати. Вовчим хижацтвом биснули йому очі, коли він побачив несподіваних чужих людей.
«Хоч мала, а таки буде здобич» — промайнуло в розбійниковій голові.
Дружина мовчки взяла його за руку і підвела до колиски їхнього сина, який спокійно спав. Батько побачив, що син його - чистий від струпів.
— Що це? Яким чином? — спитав розбійник дружину. Вона мовчки показала рукою на Божу Матір.
І ніякої шкоди Святій Родині розбійиик не заподіяв.
На ранок подорожні зібралися в дорогу.
Несміливо підійшов господар хатини до Божої Матері і подав їй гаманець із золотом:
— Здасться Вам у дорозі,— сказав розбійник. Але велично відвела його руку Божа Мати.
— Богові не треба грошей,— промовила Цариця Небесна, і Свята Родина пішла далі.
Не знала тоді мати зціленої дитини, що через тридцять років син її буде розп'ятий на хресті праворуч Спасителя, що син її, розбійник, покається, і Господь простить йому все і скаже: «Нині будеш зі Мною в раю».Додати комментар
Ваше им'я:
Ваш коментар:
код:   повторіть код: