ТЕКСТОВІ МАТЕРІАЛИ
ГОЛОВНА
АВТОРСЬКІ ВІРШІ
ЛIЧИЛКИ
АНЕКДОТИ
ВЕСЕЛІ ІСТОРІЇ
КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ
КАЗКИ УКРАЇНСЬКИХ АВТОРІВ
ЛЕГЕНДИ УКРАЇНИ
КАЗКИ АВТОРІВ СВІТУ
ЗАГАДКИ
ЦЕ ЦIКАВО
ПРИСЛІВ'Я ТА ПРИКАЗКИ
БАЙКИ
НАРОДНІ ПРИКМЕТИ
КОЛОМИЙКИ
РОЗВИВАЮЧІ КАРТИНКИ
РОЗМАЛЬОВКИ
ФЛЕШ-РОЗМАЛЬОВКИ
СТIНГАЗЕТИ
ТРАФАРЕТИ
ПРОПИСИ
РОЗВИВАЮЧI КАРТИНКИ
Про фізику сонця
Про фізику сонця
Сонце
Насправді сонце біле, оскільки випромінює в усіх діапазонах. Із Землі воно здається жовтим через те, що атмосфера Землі добре пропускає промені з жовто-червоного діапазону, розсіюючи промені з зелено-фіолетового.

У польоті багато комах орієнтуються за сонцем. Оскільки сонце знаходиться досить далеко від нашої планети (близько 150 000 000 км), його промені можна вважати паралельними, а тому, коли комасі потрібно рухатися прямо, йому досить тримати деякий однаковий кут до його променів. Про появу ламп - штучних джерел світла - комах ніхто не попереджав, тому в польоті вони орієнтуються і по ним, як за сонцем. Але промені від лампи розходяться радіально, і витримування конкретного кута до них підводить комах: вони по спіралі все ближче підлітають до джерела світла, поки не вріжуться в нього (але і після цього не розуміють своєї помилки). Ось, чому комарі злітаються ввечері на лампи.

Якби вдалося накопичити енергію, яку сонце випускає за секунду, її вистачило б для забезпечення всього людства протягом мільйона років.Додати комментар
Ваше им'я:
Ваш коментар:
код:   повторіть код: