ТЕКСТОВІ МАТЕРІАЛИ
ГОЛОВНА
АВТОРСЬКІ ВІРШІ
ЛIЧИЛКИ
АНЕКДОТИ
ВЕСЕЛІ ІСТОРІЇ
КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ
КАЗКИ УКРАЇНСЬКИХ АВТОРІВ
ЛЕГЕНДИ УКРАЇНИ
КАЗКИ АВТОРІВ СВІТУ
ЗАГАДКИ
ЦЕ ЦIКАВО
ПРИСЛІВ'Я ТА ПРИКАЗКИ
БАЙКИ
НАРОДНІ ПРИКМЕТИ
КОЛОМИЙКИ
РОЗВИВАЮЧІ КАРТИНКИ
РОЗМАЛЬОВКИ
ФЛЕШ-РОЗМАЛЬОВКИ
СТIНГАЗЕТИ
ТРАФАРЕТИ
ПРОПИСИ
РОЗВИВАЮЧI КАРТИНКИ
Зимівля риб
Зимівля риб
Риби в ставку
До настання зими все живе готується по-своєму: перелітні птахи відлітають на південь, лісові звірі запасаються теплими шубки і запасами їжі, а деякі і затишними містечками для зимової сплячки. А як же зимують риби? Адже річки і озера на довгі зимові місяці покриваються товстим льодом!

Зимувальні ями
Різні види риб неоднаково перечікують цей важкий період. Багато видів теплолюбних риб, таких, як лящі, коропи, лини, вже в жовтні-листопаді збираються у величезні зграї і відправляються в зимувальні ями. Тут вони проводять близько 3 місяців практично без руху, як оселедці в бочці! У тих риб, які знаходяться в самому низу, навіть утворюються пролежні на череві. При цьому риби одного виду і віку зимують разом. Риби туляться один до одного, і їм уже холод стає не такий страшний.
Соми прилаштовуються вище, близько зимувальних ям. Це пояснюється тим, що в самій ямі, вже через місяць після утворення крижаного покриву, стає менше кисню, що соми дуже не люблять.

Підлідне полювання
Риби-хижаки в зимувальні ями не ховаються. Але і мешканців таких ям чомусь не чіпають, хоча могли б таким чином на всю зиму забезпечити собі ситне існування. Можливо, і у хижаків є свої поняття справедливості?
В більшості своїй щуки, окуні і судаки полюють за тими рибами, яким льодовий панцир над головою дарма, і вони не йдуть зі звичних місць проживання - це плотва, уклейка, верхівка і йорж.
Новоутворена під шаром льоду напівтемрява створює хижакам особливо сприятливі для полювання умови. У перші дні зими хижі риби полюють особливо активно, і цей жор хижака рибалки називають «перший лід».

Зима в радість
Є й такі риби, для яких зима не в тягар, а навпаки - найкраща пора року! Такий минь. Тепла вода його пригнічує. Влітку, при температурі води вище 15 С минь перестає харчуватися і впадає в сплячку, забившись під берегові нори, під великі камені або корчі. А якщо температура буде вище 27 С, ця риба і зовсім гине! Лише восени, коли в річках помітно остигає, минь пробуджується і починає відгодовуватися.

Риби-мандрівники
Деякі риби не бажають взимку міняти звичний для них спосіб життя. Вони вважають за краще перебратися в більш теплі води. Так, наприклад, хамса, що мешкає в Азовському морі, інтенсивно харчується влітку, накопичуючи жир. З похолоданням води вона мігрує через Керченську протоку в Чорне море і там зимує, занурюючись на глибину до 100 - 150 метрів, де тепліша вода.

Заморожена риба
А якщо водойма невеликий, непротічних і взимку замерзає наскрізь? Такі озера є в Арктиці. Їх мешканці - звичайний карась і чорна рибка Далла з настанням зими зариваються в мул. Коли такі водойми промерзають до самого дна, риби часто виявляються вмерзлими у лід. Але, навіть перебуваючи в крижаному полоні, вони не гинуть. Навесні, коли водойми відтають, Далла оживає і за короткий полярне літо встигає відгодуватися і залишити потомство. Ось такими неймовірно витривалими бувають мешканці води!Додати комментар
Ваше им'я:
Ваш коментар:
код:   повторіть код: