ТЕКСТОВІ МАТЕРІАЛИ
ГОЛОВНА
АВТОРСЬКІ ВІРШІ
ЛIЧИЛКИ
АНЕКДОТИ
ВЕСЕЛІ ІСТОРІЇ
КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ
КАЗКИ УКРАЇНСЬКИХ АВТОРІВ
ЛЕГЕНДИ УКРАЇНИ
КАЗКИ АВТОРІВ СВІТУ
ЗАГАДКИ
ЦЕ ЦIКАВО
ПРИСЛІВ'Я ТА ПРИКАЗКИ
БАЙКИ
НАРОДНІ ПРИКМЕТИ
КОЛОМИЙКИ
РОЗВИВАЮЧІ КАРТИНКИ
РОЗМАЛЬОВКИ
ФЛЕШ-РОЗМАЛЬОВКИ
СТIНГАЗЕТИ
ТРАФАРЕТИ
ПРОПИСИ
РОЗВИВАЮЧI КАРТИНКИ
Як вода перетворюється на лід?
Як вода перетворюється на лід?
Бурульки
Подивимося, як вода в ставку перетворюється на лід. Коли повітря над ставком охолоджується, він охолоджує і верхній шар води. Верхній холодний шар води стає важче, ніж теплі нижні шари, і він опускається вниз. Цей процес триває до тих пір, поки вся вода ставка охолоне до температури близько 4 ° С.
Але температура повітря знижується! Коли верхні шари води охолоджуються до температури нижче 4 ° С, вони залишаються на поверхні. Справа в тому, що вода, охолоджена до температури нижче 4 ° С, по суті стає легше!
Отже, верхні шари води готові до замерзання. Коли температура залишається на рівні точки замерзання 0 ° С або опускається нижче, починають утворюватися дрібні кристалики.
Кожен такий кристал має шість променів. З'єднуючись, вони утворюють лід, і незабаром на поверхні води утворюється корочка льоду. Іноді лід прозорий, іноді - ні. Чому? Справа в тому, що при замерзанні крапельок води виділяються дрібні пухирці повітря. Вони прилипають до променів кристалів льоду. Чим більше утворюється кристалів льоду, тим більше бульбашок повітря - ось вам і непрозорий лід.
Якщо вода під кригою рухається, повітряні бульбашки збираються разом, і утворюється прозорий лід.
Вода, як і деякі інші речовини, що не зменшує свого об'єму при переході з рідкого в твердий стан. Вода при замерзанні розширюється на одну дев'яту свого обсягу, тобто при замерзанні дев'яти літрів води виходить десять літрів твердого льоду! Коли взимку лопаються автомобільні радіатори та водопроводи, це відбувається тому, що вода замерзає і збільшується в об'ємі!Додати комментар
Ваше им'я:
Ваш коментар:
код:   повторіть код: