ТЕКСТОВІ МАТЕРІАЛИ
ГОЛОВНА
АВТОРСЬКІ ВІРШІ
ЛIЧИЛКИ
АНЕКДОТИ
ВЕСЕЛІ ІСТОРІЇ
КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ
КАЗКИ УКРАЇНСЬКИХ АВТОРІВ
ЛЕГЕНДИ УКРАЇНИ
КАЗКИ АВТОРІВ СВІТУ
ЗАГАДКИ
ЦЕ ЦIКАВО
ПРИСЛІВ'Я ТА ПРИКАЗКИ
БАЙКИ
НАРОДНІ ПРИКМЕТИ
КОЛОМИЙКИ
РОЗВИВАЮЧІ КАРТИНКИ
РОЗМАЛЬОВКИ
ФЛЕШ-РОЗМАЛЬОВКИ
СТIНГАЗЕТИ
ТРАФАРЕТИ
ПРОПИСИ
РОЗВИВАЮЧI КАРТИНКИ
Історія новорічних прикрас
Історія новорічних прикрас
Новорічні прикраси
Я дуже люблю прикрашати новорічну ялинку. Адже з ялинковими іграшками не зрівняються ніякі інші, такі вони гарні і святкові. Але ж історії новорічних іграшок вже не одна сотня років. Так якими ж вони були?
До 18 століття новий рік святкувався .... 1 вересня. І тільки указом царя Петра Першого він був перенесений на зимовий час - 1 січня. Він же і наказав, щоб ялина стала головним новорічним деревом. Спочатку ялинкові прикраси були тільки їстівними, але потім стали виготовлятися і більш довговічні: золотили ялинові шишки, робили паперові квіти і вправні вироби з вати.
Коли ж стали прикрашати ялинку новорічними кулями? За переказами, одного разу в Німеччині видався неврожай яблук, а ними завжди прикрашали ялинку. Тоді жителі прийшли до склодувів з проханням зробити скляні яблука для свята. З тих пір кулі головні серед ялинкових прикрас. А німецькі майстри-склодуви навчилися робити різні фігурки. У Росії в 19 столітті скляні іграшки, привезені з-за кордону, були тільки у дуже заможних людей.
У 1925 році святкування Нового року в Росії було заборонено, оскільки вважалося, що це свято шкідливий для радянських дітей. У 1935 році новорічні свята і ялинки були знову дозволені. Але ялинкові іграшки змінилися: казкових героїв потіснили червоноармійці, парашутисти, піонери, кулі з портретами Леніна і Сталіна. А верхівку ялинок в той час могла прикрашати тільки червона зірка.
Під час війни країні стало не до виробництва іграшок ... і все ж вона їх робила! Робили їх з відходів військового виробництва: шматочків металу, дроту і металевої стружки.
«Військові» ялинки прикрашалися «солдатами», «танками», «пістолетами», «собаками-санітарами»; навіть Дід Мороз на новорічних листівок бив фашистів. Характерна іграшка тих років - перегоріла електрична лампочка, яку покривали фарбою.
У 60-і роки в нашій країні активно розвивалося сільське господарство. І тепер на їли росло все! Кукурудза, виноград і лимони, огірки, помідори, морква, горох, баклажани, перець, цибулю і часник.
Ну а все-таки, погодьтеся, найцікавіші іграшки - зроблені своїми руками. Не забудьте ними прикрасити і свою ялинку.



Додати комментар
Ваше им'я:
Ваш коментар:
код:   повторіть код: