ТЕКСТОВІ МАТЕРІАЛИ
ГОЛОВНА
АВТОРСЬКІ ВІРШІ
ЛIЧИЛКИ
АНЕКДОТИ
ВЕСЕЛІ ІСТОРІЇ
КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ
КАЗКИ УКРАЇНСЬКИХ АВТОРІВ
ЛЕГЕНДИ УКРАЇНИ
КАЗКИ АВТОРІВ СВІТУ
ЗАГАДКИ
ЦЕ ЦIКАВО
ПРИСЛІВ'Я ТА ПРИКАЗКИ
БАЙКИ
НАРОДНІ ПРИКМЕТИ
КОЛОМИЙКИ
РОЗВИВАЮЧІ КАРТИНКИ
РОЗМАЛЬОВКИ
ФЛЕШ-РОЗМАЛЬОВКИ
СТIНГАЗЕТИ
ТРАФАРЕТИ
ПРОПИСИ
РОЗВИВАЮЧI КАРТИНКИ
Друзів люблять не за красу
Друзів люблять не за красу
Жаба
Жаба у багатьох викликає неприємне відчуття. Так, дійсно вона некрасива - незграбна, з пухким тілом. Але це ще півбіди. Жабі постійно супроводжує погана слава - мовляв, від неї на руках з'являються бородавки. У цей досі багато хто вірить.
Але це ще не все. В одній дуже наукового старовинної книжці було написано, що «ця тварина ... все отруєне, жахливе, неприємне і шкідливе ... Дихання її і погляд також шкідливі, від них людина блідне і спотворюється». І все це через непривабливого вигляду жаби та ще, напевно, через нічного способу життя цієї тварини - адже нічні тварини завжди на підозрі: хіба мало що вони роблять в темряві, коли всі добрі люди сплять! Жаба здавна привертала увагу різних шахраїв і авантюристів. Одні варили жаб, готуючи з них зілля, які нібито виліковували від всіх хвороб. Інші готували з жаб отрути.
Що ж можна сказати у виправдання жаб?
Так, вона дійсно некрасива. Але якщо вибирати собі друзів серед тварин по зовнішності, то половину корисних тварин ми повинні були б знищити - вони не відрізняються красою, - а багатьох шкідників охороняти, так як вони красиві.
Ні, друзів вибирають не по зовнішності і люблять їх не за красу. Це дуже добре розуміють городники. Неприваблива жаба - почесний і бажаний гість на городах. Вона прекрасний сторож: охороняє овочі від слимаків, гусениць та інших шкідників. Днем жаба сидить де-небудь в темному затишному куточку, а ввечері виходить на «роботу». До ранку буде ходити вона дозором уздовж грядок, і, скільки за цей час жодної шкідливої тварі знищить, важко порахувати. Навіть якщо дуже уважно стежити за жабою - неможливо побачити, як і що вона їсть: жаба блискавично викидає свій довгий клейкий мову і так само блискавично втягує в рот спіймана комаха. Проковтує вона його теж з незвичайною швидкістю; людське око не в змозі встежити за тим, з якою швидкістю вона поглинає їжу: жаба робить приблизно 4000 жувальних рухів в хвилину.
Однак у жаби здавна були не тільки вороги, а й друзі - в Росії селяни спеціально приносили жаб на свої городи з лісу. В Англії, де жаб дуже мало, привозили їх з Франції і продавали за великі гроші, а в Парижі в минулому столітті був навіть спеціальний ринок жаб. І тим прикріше, що це дуже корисна тварина досі ще знищують. Одні люди вважають, що жаб треба знищувати просто як неприємних тварин, інші вважають, що треба позбавити людство від розповсюджувачів бородавок.
До речі про бородавках.
Це марновірство, мабуть, найпоширеніше. Вважають, що жаба випускає слиз, від якої з'являються бородавки. Жаби дійсно виділяють білувату рідина. У них є навіть спеціальні залізисті горбки, з яких рідина виділяється. Але рідина ця абсолютно нешкідлива. Вона лише дуже неприємна на смак. Один раз познайомившись з цією рідиною, хижак назавжди втрачає охоту нападати на жаб. А у жаби це єдиний спосіб захисту: адже у неї немає ні гострих іклів і міцних кігтів, щоб захищатися, ні навіть швидких ніг, щоб утекти. І якщо тобі десь на лісовій стежці зустрінеться жаба - не чіпай її, не ображай. Пам'ятай - це наш великий друг.
Ну, а те, що вона некрасива, - так адже друзів люблять не за красу, вірно?Додати комментар
Ваше им'я:
Ваш коментар:
код:   повторіть код: