ТЕКСТОВІ МАТЕРІАЛИ
ГОЛОВНА
АВТОРСЬКІ ВІРШІ
ЛIЧИЛКИ
АНЕКДОТИ
ВЕСЕЛІ ІСТОРІЇ
КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ
КАЗКИ УКРАЇНСЬКИХ АВТОРІВ
ЛЕГЕНДИ УКРАЇНИ
КАЗКИ АВТОРІВ СВІТУ
ЗАГАДКИ
ЦЕ ЦIКАВО
ПРИСЛІВ'Я ТА ПРИКАЗКИ
БАЙКИ
НАРОДНІ ПРИКМЕТИ
КОЛОМИЙКИ
РОЗВИВАЮЧІ КАРТИНКИ
РОЗМАЛЬОВКИ
ФЛЕШ-РОЗМАЛЬОВКИ
СТIНГАЗЕТИ
ТРАФАРЕТИ
ПРОПИСИ
РОЗВИВАЮЧI КАРТИНКИ
Чому золото вважають дорогоцінним металом?
Чому золото вважають дорогоцінним металом?
Золоті злитки
За всю історію людства золото вважалося дорогоцінним металом. Можливо, це був перший метал, з яким познайомився чоловік.
Однією з причин, чому первісна людина звернув увагу на золото, могло бути те, що золото в природі знаходиться без домішок, тобто його можна виявити у вигляді невеликих самородків, без додавань інших металів і мінералів. Золото має жовтуватий відтінок, тому ще в давні часи люди прагнули залучити його до виготовлення прикрас.
Значимість золота зросла, коли людина зрозуміла, що золото дуже легко обробляти. Золотий самородок дуже легко перетворити в тонку пластинку, яку можна згинати не ламаючи. Тобто вже в давнину люди могли надавати металу будь-яку необхідну форму. Наприклад, свого часу з нього виготовляли обручі, які тримали зачіску. Звідси пішли корони і діадеми, виготовлені з золота.
В землі запаси золота вкрай обмежені. І люди, у яких не було свого золота, стали пропонувати свої товари в обмін на золото. Так золото стало мірою обміну. Інші предмети були недовговічні, а золото зберігається дуже довго. Золото також стало мірою вартості товару. Через багато сотень років із золота стали робити гроші, які визначали значущість і вартість цього металу.
Пізніше банкіри стали зберігати золото в сейфах, і на вимогу представити золото вони видавали письмові документи-заставу. З огляду на таку практику, уряду стали випускати валюту, або гроші, які є всього лише документом - зобов'язанням на виплату певної суми золотом на вимогу. До речі, близько половини всього золота, видобутого в світі, належить США!Додати комментар
Ваше им'я:
Ваш коментар:
код:   повторіть код: