ТЕКСТОВІ МАТЕРІАЛИ
ГОЛОВНА
АВТОРСЬКІ ВІРШІ
ЛIЧИЛКИ
АНЕКДОТИ
ВЕСЕЛІ ІСТОРІЇ
КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ
КАЗКИ УКРАЇНСЬКИХ АВТОРІВ
ЛЕГЕНДИ УКРАЇНИ
КАЗКИ АВТОРІВ СВІТУ
ЗАГАДКИ
ЦЕ ЦIКАВО
ПРИСЛІВ'Я ТА ПРИКАЗКИ
БАЙКИ
НАРОДНІ ПРИКМЕТИ
КОЛОМИЙКИ
РОЗВИВАЮЧІ КАРТИНКИ
РОЗМАЛЬОВКИ
ФЛЕШ-РОЗМАЛЬОВКИ
СТIНГАЗЕТИ
ПРОПИСИ
Чому гарбуз - незамінний атрибут Хелловіна
Чому гарбуз - незамінний атрибут Хелловіна
Гарбузи на Хеллоуїн
Гарбуз - незамінний атрибут Хелловіна, свята, яке відзначається в ніч з 31 жовтня на 1 листопада, напередодні Дня всіх святих. При його згадуванні в усьому світі перша асоціація - це величезний помаранчевий овоч, на якому вирізано страшне світиться особа. Ви ніколи не задавалися питанням, чому саме гарбуз є символом Хеллоуїна і з неї роблять різноманітні страхітливі фігури?

Головним символом свята є так званий Світильник Джека. Він являє собою гарбуз, на якій вирізано зловісно усміхнене обличчя; всередину гарбуза поміщена запалена свічка. Вважається, що подібний плід, залишений в День всіх святих біля будинку, буде, хто б від нього злих духів.

Традиція виготовлення з гарбузів світильників пішла від кельтського звичаю створювати ліхтарі, які допомагають душам знайти шлях в чистилище. Цей овоч був обраний не випадково, так як був дешевим і доступним.

Відомий міф про людину, якого називали «Скупий Джек». Міф свідчить, що Скупий Джек запросив диявола в бар випити. Виправдовуючи своє прізвисько, він не хотів платити і переконав Диявола обернутися монеткою, якій Джек міг би розплатитися за випивку. Коли Диявол перетворився в монету, Джек вирішив залишити її собі і поклав в кишеню до срібного хреста, який заважав Дияволу перетворитися назад в його звичайну форму.

Через деякий час, Джек звільнив Диявола з умовою, що той не буде турбувати його протягом року, а в разі, якщо Джек помре, не забере його душу. Через рік Джек знову хитрістю умовив Диявола забратися на дерево, щоб зірвати фрукт. Поки той був на дереві, Джек вирізав хрест на стовбурі і Диявол не міг злізти з дерева. Джек звільнив його за обіцянку не турбувати ще 10 років.

Пройшли роки, і Джек помер. За легендою, Бог не дозволив такій людині потрапити в Рай. Диявол, будучи незадоволеним, що Джек провів його, і, пам'ятаючи про свою обіцянку не забирати душу, не дозволив йому потрапити в Пекло. Він відправив Джека в темну ніч з палаючим вуглиною для освітлення шляху. Той поклав вугіллячко в вирізану ріпу і з тих пір бродить по Землі.

В Ірландії та Шотландії люди стали робити свої версії ліхтарика Джека, вирізаючи страшні особи в репах або в картоплинах. Поміщали їх у вікнах або біля дверей, щоб відлякати від свого будинку Скупого Джека та інших злісних духів. Іммігранти з Ірландії, Шотландії та Англії привезли традицію Ліхтарика Джека з собою до Сполучених Штатів. Незабаром вони виявили, що з гарбуза виходить ідеальний ліхтарик Джека. Так гарбуз стала незамінним символом Хеллоуїна.Додати комментар
Ваше им'я:
Ваш коментар:
код:   повторіть код: