ТЕКСТОВІ МАТЕРІАЛИ
ГОЛОВНА
АВТОРСЬКІ ВІРШІ
ЛIЧИЛКИ
АНЕКДОТИ
ВЕСЕЛІ ІСТОРІЇ
КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ
КАЗКИ УКРАЇНСЬКИХ АВТОРІВ
ЛЕГЕНДИ УКРАЇНИ
КАЗКИ АВТОРІВ СВІТУ
ЗАГАДКИ
ЦЕ ЦIКАВО
ПРИСЛІВ'Я ТА ПРИКАЗКИ
БАЙКИ
НАРОДНІ ПРИКМЕТИ
КОЛОМИЙКИ
РОЗВИВАЮЧІ КАРТИНКИ
РОЗМАЛЬОВКИ
ФЛЕШ-РОЗМАЛЬОВКИ
СТIНГАЗЕТИ
ТРАФАРЕТИ
ПРОПИСИ
РОЗВИВАЮЧI КАРТИНКИ
Цікаві факти про метеликів
Цікаві факти про метеликів
Метелик
повна версія


З незапам'ятних часів метелики асоціюються з весною, красою, вічністю. Вони були символом невмирущості, щастя, вірності, любові, а деякі молодята в сучасний час відпускають метеликів на весіллі замість голубів. Ці загадкові і безперечно гарні істоти є джерелом поетичного натхнення і стали героями багатьох міфів і легенд.
Алкогольний напій, який продовжує життя
Скільки курячих яєць можна з'їдати в день без шкоди здоров'ю
Дохід для сайтів
1. Метелики відносяться до однієї з найбільших груп комах - до лускокрилих. Крім цих створінь ця група включає також молей і метеликів. На даний момент лускокрилі налічують близько 157000 видів комах.
2. Ці унікальні створення є другими за своєю чисельністю обпилювачами після бджіл.
3. Наука, що вивчає метеликів, називається лепидоптерологов.
4. Найбільшою нічним метеликом вважається Attacus aitas. Її крила мають розмах близько 30 см і її часто плутають з птахом.
5. Найбільша витривала метелик світу має назву «Монарх». Вона може подолати відстань в тисячу кілометрів без зупинок.
6. Максимальна швидкість, яку може розвинути це маленьке творіння - 12 миль на годину, але існують види, які досягають позначки в 50 км / год (31 миля на годину).
7. Найдивнішим фактом про ці створіння є те, що метеликам необхідно сонячне тепло для того, що б літати.
8. 4 крила метеликів покриті лусочками, які є мішечками з прозорими ребристими стінками. Після необережного дотику вони відвалюються, і крила виглядають полинялими. Насправді крила метелика прозорі. Луска, які покривають крило, просто відбивають сонячне світло і цим самим надають собі забарвлення. У рідкісних випадках лусочки у метелики присутні в дуже маленьких кількостях або ж зовсім відсутні.
9. Цикл життя цих істот складається з чотирьох фаз: яйце, гусениця, лялечка і імаго (метелик).
Яйця можуть мати різні форми: від кулястої і круглої до циліндричної і незграбної. Це залежить від виду метелика.
10. Цікавий факт: метелик відкладає своє потомство в одному місці багато років поспіль.
11. Метелики ніколи не сплять.
12. У деяких країнах Азії і Південної Америки метелики вважаються делікатесом!

13. Найскладніший за будовою орган цих дивовижних істот - очі. Вони складаються з 6 тисяч крихітних частин, які називаються лінзами.
14. Єдиний континент, де не мешкають лускокрилі - це Антарктида.
15. Метелики - істоти древні. Їх зображення присутні на єгипетських фресках, яким більше 3,5 тисяч років.
16. Смакові рецептори у метеликів знаходяться на лапках, тобто стоячи на рослині, вони можуть відчути його смак.
17. Метелики - один з найпоширеніших об'єктів для колекціонування серед найвідоміших людей світу, таких як: Набоков, Ротшильд, Булгаков, Мавроді.
18. У період, в який метелик відкладає яйця, триває всього кілька днів, однак яєць одна особина може відкласти більше тисячі.
19. В основному все гусениці живуть на суші, однак існують і вид водяних гусениць, які називаються ширококрилі вогнівки.
20. В основному більшість метеликів має коротке життя - всього лише кілька днів. Однак існують екземпляри з досить довгим життєвим циклом: Брікстонської метелик є довгожителькою, її цикл триває до 10 місяців.
21. У світі існує не один вид цих комах, який по праву може вважатися самим рідкісним. Одним з них є вітрильник королеви Олександри - найбільша метелики планети. Виявити її можливо лише на території Папуа-Нової Гвінеї і завдяки колекціонерам, цей вид знаходиться на межі повного вимирання.
22. Багато метелики заслужили місце в Червоній Книзі тільки завдяки своїй неймовірно красивою забарвленням, причому, деякі з цих істот є шкідниками для сільськогосподарських культур.
23. Існує кілька видів цих прекрасних істот, які за весь цикл імаго (остання стадія життя) взагалі не їдять. Живуть такі особини за рахунок енергії, накопичений в той період, коли метелик була ще гусеницею.
24. У російській мові слово «метелик» є похідним від слова «баба», так як наші предки вважали, що все відьми після смерті стають метеликами.
25. Самою дрібної метеликом світу по праву вважається «Синій Карлик», розмах крил якої складає всього лише 1,4 см.
26. У тропічних лісах Нового і Старого світу існує вид метеликів, самці якого харчуються сльозами тварин.
27. Метелики короткозорі!
28. Ці створіння можуть навіть розрізняти кольори, проте, не всі. Кожен вид бачить якісь свої відтінки. Так, наприклад, капустница бачить червоний, а ось сатира його зовсім не вважає.
29. Найбільш багатими на різноманітність видів лускокрилих вважаються Перу і один індійський штат - Сіккім.
30. Виявляється, що секрет метелики прихований саме в її лусочках на крильцях. Вони підтримують температурний баланс, а також підвищують летность.Додати комментар
Ваше им'я:
Ваш коментар:
код:   повторіть код: