ТЕКСТОВІ МАТЕРІАЛИ
ГОЛОВНА
АВТОРСЬКІ ВІРШІ
ЛIЧИЛКИ
АНЕКДОТИ
ВЕСЕЛІ ІСТОРІЇ
КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ
КАЗКИ УКРАЇНСЬКИХ АВТОРІВ
ЛЕГЕНДИ УКРАЇНИ
ЗАГАДКИ
ЦЕ ЦIКАВО
ПРИСЛІВ
БАЙКИ
НАРОДНІ ПРИКМЕТИ
КОЛОМИЙКИ
РОЗВИВАЮЧІ КАРТИНКИ
РОЗМАЛЬОВКИ
ФЛЕШ-РОЗМАЛЬОВКИ
СТIНГАЗЕТИ
ПРОПИСИ
Сир - цікаві факти
Сир - цікаві факти
Найсмачніший сир
повна версія


Для деяких сир не просто їжа, а справжні ласощі. Існує досить багато різновидів даного продукту. Наприклад, в трактаті «Про сирному справі», який був створений Андре Симоном описано 839 сорти сиру. Згідно з деякими даними, сир готували задовго до н.е.
Дірочки, які ми бачимо в деяких видах сиру, це «очі» саме так називають їх фахівці сирної справи. Утворюються вони завдяки руху спеціальних бактерій.
Сири відрізняються за смаком, кольором і способу їх приготування, хоча їх класифікація досить проста. Вони бувають м'якими, твердими або напівтвердих, плавленими або копченими.
Незвичайне змагання з катання головки сиру, яка потім же і дістається переможцю, як нагорода, проходять в Англії. З верхівки пагорба Купер-Хілл пускають головку сиру, а учасники повинні її наздогнати. Хто першим її схопить, той і переможець.
Сир одного разу допоміг виграти військове бій уругвайському флоту. Коли у них закінчилися снаряди, вони в гармати зарядили висохлі головки сиру, ніж дуже налякали аргентинський флот.
Виявляється, сир не завжди готується з молока, іноді його основою можуть служити і інші продукти, наприклад, горох, печінку свині або теляти, сметана.
Справжні вегетаріанці не вживають в їжу сир.
До сирів з цвіллю ми вже звикли, а от сицилійський сир «Касу марцу» з личинками сирної мухи, за смаком доведеться далеко не всім.
Є нумізмати, є філателісти, а є тіросеміофілісти, ті хто колекціонує сирні етикетки.Додати комментар
Ваше им'я:
Ваш коментар:
код:   повторіть код: