ТЕКСТОВІ МАТЕРІАЛИ
ГОЛОВНА
АВТОРСЬКІ ВІРШІ
ЛIЧИЛКИ
АНЕКДОТИ
ВЕСЕЛІ ІСТОРІЇ
КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ
КАЗКИ УКРАЇНСЬКИХ АВТОРІВ
ЛЕГЕНДИ УКРАЇНИ
ЗАГАДКИ
ЦЕ ЦIКАВО
ПРИСЛІВ
БАЙКИ
НАРОДНІ ПРИКМЕТИ
КОЛОМИЙКИ
РОЗВИВАЮЧІ КАРТИНКИ
РОЗМАЛЬОВКИ
ФЛЕШ-РОЗМАЛЬОВКИ
СТIНГАЗЕТИ
ПРОПИСИ
Що означає блакитна кров
Що означає блакитна кров
Інтелігенція
повна версія


Іноді можна почути такий вислів як «Блакитна кров». Що ж воно означає? Виявляється, його використовували до тих людей, які мають давнє коріння і відносяться до знаті. Зазвичай так називають людей з вищого світу, які мають безпосереднє відношення до царським особам. Однак згідно з деякими історичними даними, вважається, що цей вислів вперше з'явилося в Іспанській імперії в стані аристократів. Це були люди, які не утрудняли себе фізичною працею, а частіше вели більш дозвільний спосіб буття - прогулянки, звані вечори. Вони рідко знаходилися під відкритим сонцем, їх шкіра залишалася білосніжною і крізь неї просвічувалися кров'яні судини блакитного кольору. Еліта цим дуже пишалася. Згодом цей вислів став використовуватися і в інших країнах.
Однак існує й інша версія - наукова. Виявляється, що у деяких людей склад крові відрізняється від більшості. В їх крові міститься мідь в великій кількості, яка робить кров синюватого відтінку. Вважається, що володарі такого типу крові, а їх дуже мало на планеті, мають краще здоров'я. Їх кров має хорошу згортання і краще переносить, ніж у звичайних людей, необхідні речовини по судинах.
До речі, деякі представники тваринного світу, такі як восьминоги, павуки, річкові раки і скорпіони, також є власниками блакитної крові.Додати комментар
Ваше им'я:
Ваш коментар:
код:   повторіть код: