ТЕКСТОВІ МАТЕРІАЛИ
ГОЛОВНА
АВТОРСЬКІ ВІРШІ
ЛIЧИЛКИ
АНЕКДОТИ
ВЕСЕЛІ ІСТОРІЇ
КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ
КАЗКИ УКРАЇНСЬКИХ АВТОРІВ
ЛЕГЕНДИ УКРАЇНИ
КАЗКИ АВТОРІВ СВІТУ
ЗАГАДКИ
ЦЕ ЦIКАВО
ПРИСЛІВ'Я ТА ПРИКАЗКИ
БАЙКИ
НАРОДНІ ПРИКМЕТИ
КОЛОМИЙКИ
РОЗВИВАЮЧІ КАРТИНКИ
РОЗМАЛЬОВКИ
ФЛЕШ-РОЗМАЛЬОВКИ
СТIНГАЗЕТИ
ТРАФАРЕТИ
ПРОПИСИ
РОЗВИВАЮЧI КАРТИНКИ
Як утворюються перли
Як утворюються перли
Gерли
повна версія


Хто ж з дам не звертав увагу на перлове намисто. Навіть якщо ви не є прихильницею цього мінералу, то заперечувати його краси не сенсу.
Ціна на перлові прикраси найрізноманітніша, вона залежить від виду перлів, його розмірів, кольору і блиску. Перли - це матеріал, створений самою природою. Як же він утворюється?
Перше, на що хотілося б звернути увагу, це те, що перли буває натуральний морський або річковий, культивовані і штучний. Принцип отримання перших трьох видів практично однаковий, четвертий же являє собою звичайне тіло, правильної форми, покрите перламутровою фарбою.
В інших випадках, перлина утворюється наступним шляхом. Чужорідне тіло будь-якої форми потрапляє всередину двостулкового молюска і починає дратувати його тільце. Оскільки у нього немає можливості виштовхнути подразник фізично, то він починає захищати свій організм, покриваючи «непроханого гостя» шаром перламутру і робить це постійно. У природних природних умовах проходить досить тривалий період часу, щоб утворилася велика красива перлина.
За тим же принципом утворюється і натуральний річкові перли, але він дешевше морського, так як зустрічається частіше і рідше буває правильної форми.
Але так як за морськими перлами потрібно постійно полювати і його не так вже й багато в природі, то японському підприємцю Мікомото прийшла в голову геніальна ідея вирощувати самостійно цей красивий мінерал. Перша перлина була вирощена 1893 році.
Культивовані або штучно вирощені перли, нічим практично не відрізняється від природного, тільки ціна його набагато нижче. Створюються спеціальні ферми, де розводять молюсків, в які поміщають чужорідні тіла, а іноді навіть по кілька. Створюють їм хороші умови і вже через кілька років отримують готовий перли потрібної форми.
Природний морський перли дуже дорогий, а в ювелірній промисловості найчастіше масово використовується культивовані річковий.Додати комментар
Ваше им'я:
Ваш коментар:
код:   повторіть код: