ТЕКСТОВІ МАТЕРІАЛИ
ГОЛОВНА
АВТОРСЬКІ ВІРШІ
ЛIЧИЛКИ
АНЕКДОТИ
ВЕСЕЛІ ІСТОРІЇ
КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ
КАЗКИ УКРАЇНСЬКИХ АВТОРІВ
ЛЕГЕНДИ УКРАЇНИ
КАЗКИ АВТОРІВ СВІТУ
ЗАГАДКИ
ЦЕ ЦIКАВО
ПРИСЛІВ'Я ТА ПРИКАЗКИ
БАЙКИ
НАРОДНІ ПРИКМЕТИ
КОЛОМИЙКИ
РОЗВИВАЮЧІ КАРТИНКИ
РОЗМАЛЬОВКИ
ФЛЕШ-РОЗМАЛЬОВКИ
СТIНГАЗЕТИ
ТРАФАРЕТИ
ПРОПИСИ
РОЗВИВАЮЧI КАРТИНКИ
Яка найбільша пустеля
Яка найбільша пустеля
Пустеля
повна версія


Коли ми чуємо слово пустеля, то у більшості з нас виникає образ величезної кількості піску, яке поширене всюди і навколо немає жодної ознаки рослинності або місця проживання живих істот. Насправді, пустеля являє собою природну зону, для якої характерна рівнинна поверхня, найчастіше з відсутністю флори і певною фауною. Пустелі бувають різними - піщаними, сніжно-льодовиковими, солончаковими, кам'янистими і глинистими.
Найбільша за своєю площею сніжно-крижана пустеля Антарктида. Вона займає 14 мільйонів 107 тисяч км Найнижча температура тут спостерігалася в 1983 році, вона склала -89С. Через те, що тут дуже сильні морози, то там практично немає вологи.
Серед піщаних, перше місце займає Сахара. Її площа перевищує більше 9 мл.кв.км. Це трохи менше площі, на якій розташовані Сполучені Штати. На її території розташовані такі держави як Єгипет, Алжир, Марокко, Судан, Лівія та ін. Відповідно до джерел, ще 6 000 років тому, це була територія з вологим повітрям і повноцінної рослинністю.
Салар-де-Уюні визнана однією з найбільших серед солончаків. Вона знаходиться в Болівії. Там знаходиться понад 10 млрд тонн солі. У сонячний день поверхня пустелі перетворюється в «дзеркало» і тоді в ній можна побачити навіть своє відображення.Додати комментар
Ваше им'я:
Ваш коментар:
код:   повторіть код: