ТЕКСТОВІ МАТЕРІАЛИ
ГОЛОВНА
АВТОРСЬКІ ВІРШІ
ЛIЧИЛКИ
АНЕКДОТИ
ВЕСЕЛІ ІСТОРІЇ
КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ
ЛЕГЕНДИ УКРАЇНИ
ЗАГАДКИ
ЦЕ ЦIКАВО
ПРИСЛІВ
БАЙКИ
НАРОДНІ ПРИКМЕТИ
КОЛОМИЙКИ
РОЗВИВАЮЧІ КАРТИНКИ
РОЗМАЛЬОВКИ
ФЛЕШ-РОЗМАЛЬОВКИ
СТIНГАЗЕТИ
ПРОПИСИ
Яка найбільша пустеля
Яка найбільша пустеля
Пустеля
повна версія


Коли ми чуємо слово пустеля, то у більшості з нас виникає образ величезної кількості піску, яке поширене всюди і навколо немає жодної ознаки рослинності або місця проживання живих істот. Насправді, пустеля являє собою природну зону, для якої характерна рівнинна поверхня, найчастіше з відсутністю флори і певною фауною. Пустелі бувають різними - піщаними, сніжно-льодовиковими, солончаковими, кам'янистими і глинистими.
Найбільша за своєю площею сніжно-крижана пустеля Антарктида. Вона займає 14 мільйонів 107 тисяч км Найнижча температура тут спостерігалася в 1983 році, вона склала -89С. Через те, що тут дуже сильні морози, то там практично немає вологи.
Серед піщаних, перше місце займає Сахара. Її площа перевищує більше 9 мл.кв.км. Це трохи менше площі, на якій розташовані Сполучені Штати. На її території розташовані такі держави як Єгипет, Алжир, Марокко, Судан, Лівія та ін. Відповідно до джерел, ще 6 000 років тому, це була територія з вологим повітрям і повноцінної рослинністю.
Салар-де-Уюні визнана однією з найбільших серед солончаків. Вона знаходиться в Болівії. Там знаходиться понад 10 млрд тонн солі. У сонячний день поверхня пустелі перетворюється в «дзеркало» і тоді в ній можна побачити навіть своє відображення.Додати комментар
Ваше им'я:
Ваш коментар:
код:   повторіть код: