Меню
ГОЛОВНА
РОЗМАЛЬОВКИ
ФЛЕШ-РОЗМАЛЬОВКИ
СТIНГАЗЕТИ
ВIРШI
ЛIЧИЛКИ
АНЕКДОТИ
ВЕСЕЛІ ІСТОРІЇ
КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ
ЗАГАДКИ
ЦЕ ЦIКАВО
ПРОПИСИ
Цікаві факти про гроші
Цікаві факти про гроші
Гроші
повна версія


Сучасний світ залежить від грошей. Хоча в одній з популярних раніше пісень і співається, що «не май 100 рублів, а май 100 друзів» все ж ми без цих папірців нікуди, хіба що тільки на безлюдний острів.
В якості винагороди за послуги або товари в різні періоди часу використовувалися різні предмети, наприклад, камені, пір'я, сіль, худобу, шкура. Про гроші-монетах перші згадки зустрічаються ще в 7 столітті до н.е. Виглядали вони у вигляді пластинок з металу, причому неправильної форми, на яких були витіснені малюнки.
Зараз найважча монета діаметром 80 см важить 1 тонну. Виготовлена вона з чистого золота в Австралії. Хоча до цього найважчою вважалася Швецька монета 18 століття, яка важила 19 кг. Найлегшою в світі за вагою і номіналом вважається російська напів-гріш, яка важила 0,17г.
Рифлення на ребрах монет запропонував відомий фізик Ньютон. Це робилося для того, щоб монети не сточували і не підробляли, адже в той час їх робили з дорогоцінних металів.
Паперові гроші відомі ще з 812 року. Їх вже тоді виготовляли в Китаї. Сьогодні паперові гроші зроблені зі спеціального зносостійкого матеріалу, що містить в собі льон і бавовна.
За підробку грошей в усі часи було покарання. У Стародавньому світі, наприклад, в Греції могла вигнати або стратити. У Римі була градація покарань, якщо знатний людина цим займався, його відправляли на заслання, простолюдин «удостоювався» страти, а раба просто розпинали.
З розвитком електронних технологій популярність стали набирати віртуальні гроші.Додати комментар
Ваше им'я:
Ваш коментар:
код:   повторіть код: