ТЕКСТОВІ МАТЕРІАЛИ
ГОЛОВНА
АВТОРСЬКІ ВІРШІ
ЛIЧИЛКИ
АНЕКДОТИ
ВЕСЕЛІ ІСТОРІЇ
КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ
КАЗКИ УКРАЇНСЬКИХ АВТОРІВ
ЛЕГЕНДИ УКРАЇНИ
ЗАГАДКИ
ЦЕ ЦIКАВО
ПРИСЛІВ
БАЙКИ
НАРОДНІ ПРИКМЕТИ
КОЛОМИЙКИ
РОЗВИВАЮЧІ КАРТИНКИ
РОЗМАЛЬОВКИ
ФЛЕШ-РОЗМАЛЬОВКИ
СТIНГАЗЕТИ
ПРОПИСИ
Цікаві факти про гроші
Цікаві факти про гроші
Гроші
повна версія


Сучасний світ залежить від грошей. Хоча в одній з популярних раніше пісень і співається, що «не май 100 рублів, а май 100 друзів» все ж ми без цих папірців нікуди, хіба що тільки на безлюдний острів.
В якості винагороди за послуги або товари в різні періоди часу використовувалися різні предмети, наприклад, камені, пір'я, сіль, худобу, шкура. Про гроші-монетах перші згадки зустрічаються ще в 7 столітті до н.е. Виглядали вони у вигляді пластинок з металу, причому неправильної форми, на яких були витіснені малюнки.
Зараз найважча монета діаметром 80 см важить 1 тонну. Виготовлена вона з чистого золота в Австралії. Хоча до цього найважчою вважалася Швецька монета 18 століття, яка важила 19 кг. Найлегшою в світі за вагою і номіналом вважається російська напів-гріш, яка важила 0,17г.
Рифлення на ребрах монет запропонував відомий фізик Ньютон. Це робилося для того, щоб монети не сточували і не підробляли, адже в той час їх робили з дорогоцінних металів.
Паперові гроші відомі ще з 812 року. Їх вже тоді виготовляли в Китаї. Сьогодні паперові гроші зроблені зі спеціального зносостійкого матеріалу, що містить в собі льон і бавовна.
За підробку грошей в усі часи було покарання. У Стародавньому світі, наприклад, в Греції могла вигнати або стратити. У Римі була градація покарань, якщо знатний людина цим займався, його відправляли на заслання, простолюдин «удостоювався» страти, а раба просто розпинали.
З розвитком електронних технологій популярність стали набирати віртуальні гроші.Додати комментар
Ваше им'я:
Ваш коментар:
код:   повторіть код: